فرارسیدن هوای پاک با شعار *با هم به سوی هوای پاک*29 دی ماه بر طبیعت دوستان مبارک باشد

اخبار

همایش مدیریت پسماند حفظ آب و خاک در دانشگاه لرستان

توسط اعظم مرادی

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان : زمین و خاک از مقدسات ما میباشد کلمه ارض یکی از پر تکرارترین کلمات قرآن است .

بیشتر بخوانید ...

برگزاری کمیته مقابله با آثار زیانبار گرد و غبار

توسط اعظم مرادی

جلسه کمیته مقابله با اثار زیانبار گرد و غباربه ریاست مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان و با حضور اعضاء در روز دوشنبه مورخ 90/2/29برگزار گردید.. که مصوبات جلسه در ادامه مطلب گزارش میشود.

بیشتر بخوانید ...

دوم اردیبهشت ماه روز جهانی زمین پاک

توسط اعظم مرادی

هر ساله از تایخ دوم اردیبهشت به مدت یک هفته ، هفته زمین پاک نامگذاری شده است . به همین دلیل این اداره کل نیز مراسمات و برنامه های متنوع و گوناگونی را با هدف افزایش آگاهی آحاد جامعه و افزایش میزان مشارکت عمومی درخصوص حفاظت از محیط زیست و صیانت از زمین برگزار می نماید.

بیشتر بخوانید ...

سیزدهم فروردین روز انس با طبیعت

توسط اعظم مرادی

روز سیزدهم فروردین همواره در سنت ايرانيان جايگاه ويژه اي داشته است و در آئین کهن ایرانیان روز سیزدهم به نوعی تمثیلی از هزاره سیزدهم و آغاز رهایی از جهان مادی است. شاید میتوان گفت که جشن واقعی بهارهمین روز است که طراوت و سرسبزی دشت و صحرا مردم را به سوی خود دعوت می کند تا سفره روز آخر ایام نوروز خود را در دل طبیعت بگسترانند.

بیشتر بخوانید ...

انتقال 3 رأس گوزن زرد از زیستگاه دشت ناز ساری به خرم آباد

توسط اعظم مرادی

با توجه به لزوم احیاء گونه های حیات وحش و رسالت خطیر سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص تعداد 3 رأس گوزن زرد از زیستگاه دشت ناز ساری به خرم آباد منتقل و موقتاً در مرکز تحقیقات زیست محیطی و سایت تیمار وحوش این اداره کل واقع در پارک چهارده معصوم (ع) خرم آباد نگهداری می شوند .

بیشتر بخوانید ...

برگزاري مراسم عزاداری شهادت چهار تن از محيط بانان تلاشگرو مظلوم استان كردستان در محل اداره كل حفاظت محيط زيست استان لرستان

توسط اعظم مرادی

در راستاي گراميداشت ياد وخاطره چهارتن از محيط بان فداکار و پر تلاش استان كردستان که مظلومانه به درجه رفيع شهادت نايل گرديدند،مراسم ياد بودي درنمازخانه اداره كل حفاظت محيط زيست استان لرستان در روز پنج شنبه مورخه 19/12/89 برگزار گرديد. در اين مراسم كه با حضور مدير كل حفاظت محيط زيست لرستان ، معاونين، و کلیه پرسنل اداره کل برگزار گرديد، ابتدا مهندس بازگیرضمن تشکر از حضور همه همکاران افزودند که : چهار نفر از همکاران خدوم و زحمتکش ما در راه حفظ امانات الهی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم کردند . برپایی این مراسم در سراسر کشور درواقع تکریم ارزش هاست ، تکریم اهداف و آرمان مقدسی که همه ما برای آن می کوشیم. در اين مراسم با برپایی دعای زیارت عاشورا و مداحی ، ضمن گراميداشت ياد وخاطره شهيدان محيط بان با خانواده اين عزيزان ابراز همدردي گرديد.

بیشتر بخوانید ...

آشنایی محیط بانان و کارکنان محیط زیست لرستان با گونه های گیاهی

توسط اعظم مرادی

برپایی یک کارگاه آموزشی با موضوع تهیه کلکسیون گونه های گیاهی مناطق تحت مدیریت در اسفند ماه 1389در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان

بیشتر بخوانید ...

ورود 15 دستگاه موتورسیکلت

توسط اعظم مرادی

ورود 15 دستگاه موتورسیکلت cc 200 سوزوکی به ناوگان گارد اجرایی اداره کل به مناسبت ایام اله دهه فجر انقلاب

بیشتر بخوانید ...

زنگ هوای پاک در مدارس استان لرستان با هوایی پاک و بارانی به صدا در آمد

توسط اعظم مرادی

زنگ هوای پاک با حضو ر آقای حسنوند ریاست آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد و آقای مصطفی وند معاونت محیط انسانی این اداره کل برگزار گردید. آقای مهندس بازگیر که در بروجرد حضور داشتند در اجرای مراسم محیط زیست این شهرستان شرکت نمودند .

بیشتر بخوانید ...

مداوا و رهاسازی یک قطعه اردک سرسبز

توسط اعظم مرادی

یک قطعه پرنده مهاجر از نوع اردک سرسبز با نام علمی Anas. platyrhynchos که از مناطق سرد شمالی به تالابهای منطقه شکار و صید ممنوع این شهرستان مهاجرت نموده بود در اثر شلیک ساچمه شکارچیان غیرمجاز قسمتی از بال سمت راست آن آسیب دیده بود که باهمت و تلاش محیط بانان گارد حفاظت محیط زیست اداره پلدختر نسبت به مداوای آن در یک دوره 10 روزه اقدام گردید و با حضور جمعی از دوستداران طبیعت در پیرامون تالابها ، رهاسازی شد و پرنده رها شده با نشاط تمام به دامن طبیعت بازگشته و همسفر سایر همنوعان خود گردید.

بیشتر بخوانید ...