پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

اخبار

سمینار آموزشی مدیریت پسماندها ، حفظ آب و خاک

توسط اعظم مرادی

مهندس بازگیر : تلنبار شدن نخاله ها در کنار جاده ها سبب شده که ما دیگر بلوط هایمان را نبینیم . در حالی که این پسماندها اگر دوباره برگردند هم خودشان قابل استفاده اند و هم به تولید کمک می کنند.

بیشتر بخوانید ...

مراسم کلنگ زنی پروژه زیست محیطی

توسط اعظم مرادی

در هفته زمین پاک ، محل احداث اولین کارخانه بازیافت و کمپوست در استان لرستان با حضور مهندس بازگیر مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان ، دکتر پاپی زاده رئس شبکه بهداشت شهرستان دورود ، مهندس یوسفی ، معاون شهرداری بروجرد کلنگ زده شد .

بیشتر بخوانید ...

پارک طبیعی کلدر پاکسازی شد

توسط اعظم مرادی

این اداره کل نیز به احترام این موهبت ناب هستی با همکاری دوستداران محیط زیست از سازمان دانش آموزی و کانون همیاران طبیعت ، با جمع آوری زباله ها طبیعت کلدر را پاکسازی کردند.

بیشتر بخوانید ...

همایش مدیریت پسماند حفظ آب و خاک در دانشگاه لرستان

توسط اعظم مرادی

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان : زمین و خاک از مقدسات ما میباشد کلمه ارض یکی از پر تکرارترین کلمات قرآن است .

بیشتر بخوانید ...

برگزاری کمیته مقابله با آثار زیانبار گرد و غبار

توسط اعظم مرادی

جلسه کمیته مقابله با اثار زیانبار گرد و غباربه ریاست مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان و با حضور اعضاء در روز دوشنبه مورخ 90/2/29برگزار گردید.. که مصوبات جلسه در ادامه مطلب گزارش میشود.

بیشتر بخوانید ...

دوم اردیبهشت ماه روز جهانی زمین پاک

توسط اعظم مرادی

هر ساله از تایخ دوم اردیبهشت به مدت یک هفته ، هفته زمین پاک نامگذاری شده است . به همین دلیل این اداره کل نیز مراسمات و برنامه های متنوع و گوناگونی را با هدف افزایش آگاهی آحاد جامعه و افزایش میزان مشارکت عمومی درخصوص حفاظت از محیط زیست و صیانت از زمین برگزار می نماید.

بیشتر بخوانید ...

سیزدهم فروردین روز انس با طبیعت

توسط اعظم مرادی

روز سیزدهم فروردین همواره در سنت ايرانيان جايگاه ويژه اي داشته است و در آئین کهن ایرانیان روز سیزدهم به نوعی تمثیلی از هزاره سیزدهم و آغاز رهایی از جهان مادی است. شاید میتوان گفت که جشن واقعی بهارهمین روز است که طراوت و سرسبزی دشت و صحرا مردم را به سوی خود دعوت می کند تا سفره روز آخر ایام نوروز خود را در دل طبیعت بگسترانند.

بیشتر بخوانید ...

انتقال 3 رأس گوزن زرد از زیستگاه دشت ناز ساری به خرم آباد

توسط اعظم مرادی

با توجه به لزوم احیاء گونه های حیات وحش و رسالت خطیر سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص تعداد 3 رأس گوزن زرد از زیستگاه دشت ناز ساری به خرم آباد منتقل و موقتاً در مرکز تحقیقات زیست محیطی و سایت تیمار وحوش این اداره کل واقع در پارک چهارده معصوم (ع) خرم آباد نگهداری می شوند .

بیشتر بخوانید ...

برگزاري مراسم عزاداری شهادت چهار تن از محيط بانان تلاشگرو مظلوم استان كردستان در محل اداره كل حفاظت محيط زيست استان لرستان

توسط اعظم مرادی

در راستاي گراميداشت ياد وخاطره چهارتن از محيط بان فداکار و پر تلاش استان كردستان که مظلومانه به درجه رفيع شهادت نايل گرديدند،مراسم ياد بودي درنمازخانه اداره كل حفاظت محيط زيست استان لرستان در روز پنج شنبه مورخه 19/12/89 برگزار گرديد. در اين مراسم كه با حضور مدير كل حفاظت محيط زيست لرستان ، معاونين، و کلیه پرسنل اداره کل برگزار گرديد، ابتدا مهندس بازگیرضمن تشکر از حضور همه همکاران افزودند که : چهار نفر از همکاران خدوم و زحمتکش ما در راه حفظ امانات الهی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم کردند . برپایی این مراسم در سراسر کشور درواقع تکریم ارزش هاست ، تکریم اهداف و آرمان مقدسی که همه ما برای آن می کوشیم. در اين مراسم با برپایی دعای زیارت عاشورا و مداحی ، ضمن گراميداشت ياد وخاطره شهيدان محيط بان با خانواده اين عزيزان ابراز همدردي گرديد.

بیشتر بخوانید ...

آشنایی محیط بانان و کارکنان محیط زیست لرستان با گونه های گیاهی

توسط اعظم مرادی

برپایی یک کارگاه آموزشی با موضوع تهیه کلکسیون گونه های گیاهی مناطق تحت مدیریت در اسفند ماه 1389در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان

بیشتر بخوانید ...