پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

آشنایی کارکنان دولت با اصول و مبانی محیط زیست

توسط اکرم احمدی (دیدگاه‌ها: 0)

یک‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱

در راستای تحقق اهداف و وظایف آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه ارتقای آگاهی های آحاد جامعه موضوع بند الف ماده 189 قانون برنامه پنجم توسعه کشور اولین دوره آموزشی عمومی ویژه کارکنان دولت با عنوان «محیط زیست و دولت سبز» توسط فرمانداری شهرستان چگنی و دفتر آموزش و برنامه ریزی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چگنی در روز چهارشنبه مورخ 13 دی سال 91 برگزار گردید.

در این دوره که با حضور 40 نفر از رؤسا و کارشناسان دستگاهای اجرایی شهرستان چگنی برگزار شد آقای احمد رضا دالوند فرماندار چگنی ضمن تشکر و قدردانی از برگزاری این دوره بر ضرورت  مشارکت و همکاری دستگاههای اجرایی در جهت حفاظت از محیط زیست تأکید داشتند و عنوان کردند پایه و اساس هر کار بر آموزش و فرهنگ سازی و آمار و اطلاعات دقیق جهت تصویم گیری  استوار است. وی همچنین ضمن تشکر از فعالیتهای صورات گرفته توسط مهندس کامران فرمانپور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چگنی ، اینگونه اقدامات را مثبت ارزیابی کرده و تداوم انجام آنها را خواستار شد.files/news/khabar/dorah-1.jpg

فرمانپور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چگنی در این مورد اذعان نمودند که : این دوره آموزشی با هدف آشنایی بیشتر با حفاظت محیط زیست طبیعی و انسانی و انواع آلاینده ها و راهکارهای پیشگیری از آنها و همچنین رابطه محیط زیست و توسعه پایدار و سیاستهای ملی و بین المللی برگزار شده است .

بهمن بیرانوند کارشناس مسئول آموزش حفاظت محیط زیست لرستان ضمن تشریح برنامه های جامع آموزش همگانی محیط زیست بر اساس آیین نامه اجرایی بند الف ماده 189 خواستار همکاری تمامی دستگاههای اجرایی در امرفرهنگ سازی زیست محیطی و اجرای مفاد آیین نامه مذکور جهت حفاظت محیط زیست شدند.

در ادامه دوره مهندس علی سالاروند آموزشهای لازم را بر اساس سرفصل های تعیین شده از جمله: اصول و مبانی محیط زیست،انواع مختلف آلاینده ها،محیط زیست و توسعه پایدار و سایر موضوعات زیست محیطی جهت شرکت کنندگان ارائه نمودند.  

بازگشت

افزودن یک دیدگاه