پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برگزاری همایش زیست محیطی قانون و هوای پاک در لرستان

توسط اکرم احمدی (دیدگاه‌ها: 0)

پنج شنبه 28 دی 1391

همایش زیست محیطی" قانون و هوای پاک " در محل اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار گردید .
،

محمدحسين بازگير مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در ابتدای ای همایش ضمن خیر مقدم و تشکر از شرکت کنندگان اذعان نمودند که : حفظ طبيعت از واجبات و اهم موضوعات است ودولت به تنهايي نمي‌توانند آن را حفظ کنند، بنابراين مشارکت مردم و سازمانهاي مردم نهاد ضروري است
آقای بازگیر بیان داشتند که : موفق ترين روشها در بحث حفاظت از محيط زيست روشهايي هستند كه مردم نقش پر رنگي در حفاظت از محيط زيست خوددارند و حفاظت از محيط زيست بيانگر احساس مسئوليت تك تك آحاد جامعه و حفظ ارزشهاي كره زمين و نشانه احساس مسئوليت ما در برابر نسلهاي آينده و اداي دين به باورهاي اسلامي و انساني مي باشد.files/news/khabar/kk1.jpg
مديرکل محيط زيست لرستان دربخشي ديگر ازسخنانش به اهميت محيط زيست در زندگي فردي واجتماعي اشاره کردواظهارداشت : بدون داشتن محيط زيست سالم سايرحقوقها زيرسوال مي رود.
مديرکل محيط زيست لرستان درادامه به نقش دستگاههاي قضايي درجلوگيري ازتخريب محيط زيست گفت: دستگاههاي قضايي به عنوان بازويي محکم براي سازمان محيط زيست مي توانند نقش موثري درجلوگيري ازتخريب محيط زيست به شمار مي روند.
وي گفت: آموزش وفرهنگ سازي دومقوله مهم درسازمان محيط زيست است که ضروري است به اين امرتوجه ويژه اي شود.

جعفر بدري رییس کل دادگستری استان لرستان در ادامه این همايش  با اشاره به تخريب بي رويه جنگلها گفت: براي رسيدگي به پرونده تخريب جنگلها شعب ويژه اي در استان راه اندازي شده است .

ایشان با اشاره به اينکه مجازات وتنبيه عامل اصلي درجلوگيري از تخريب جنگلها محسوب نمي شود گفت : موزش وفرهنگ سازي مي تواند درکاهش جرائم تخريب جنگلها موثر باشد.
بدري درادامه با اشاره به اينکه تا سال دو هزار و 50 بيش از 700 هزار هکتار از جنگلهاي دنيا از بين خواهد رفت اظهارداشت :  روند روبه رشد تخريب جنگلها نگران کننده است و بايد ريشه اين مسئله پيگيري شود که چرا برخي افراد محيط زيست را از بين مي برند و انواع آلودگيها را ايجاد مي کنند.
آقای بدری در ادامه علت عمده آلودگي هوا را ناشي از افزايش بي رويه وسايل نقليه دانست وافزود: دولت وظيفه دارد وضع نابسامان حمل و نقل کشوررا ساماندهي کند.files/news/khabar/kk3.jpg
رييس کل دادگستري لرستان اضافه کرد: دولت مدتهاست با اجراي طرحهاي مختلف مانند طرح زوج و فرد، محدوديت ترافيکي و ... را اجرا مي کند ولي توفيقي در اين زمينه کسب نشده است
. ایشان همچنين با تاکيد بر اينکه بر اساس قانون برخي عوارضها که شهرداري از مردم دريافت مي کند بايد براي حفظ محيط زيست اختصاص يابد تصريح کرد: متاسفانه اين در حاليست که عملا اين موضوع در کشور و همچنين استان لرستان مشاهده نمي شودونياز است قسمتي از درآمد شهرداريها براي تفکيک زباله هاي صنعتي وخانگي درراستاي حفاظت محيط زيست اختصاص يابد.

 

اکرم احمدی - روابط عمومی حفاظت محیط زیست لرستان

بازگشت

افزودن یک دیدگاه