پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

خاک ورزی و واکاری 7 هزار اصله درخت در لرستان

توسط اکرم احمدی (دیدگاه‌ها: 0)

سه شنبه 24 بهمن 1391

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از اجرای طرح خاک ورزی و واکاری 7000 اصله نهال در مرکز تحقیقات زیست محیطی این اداره کل خبر داد.

مهندس بازگیر افزود : این طرح با هدف احیاء و توسعه فضای سبز و جایگزینی نهال های آسیب دیده در مرکز تحقیقات زیست محیطی انجام شده است.

جهت احداث این مرکز عرصه ای به مساحت 6/18 هکتار در مجتمع زیبای تحقیقاتی-فرهنگی چهارده معصوم(ع) با عنایت و پیگیری جناب آقای دکتر دهمرده استاندار محترم در نظر گرفته شده که علاوه بر مرکز آموزشی تحقیقات زیست محیطی ، موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی نیز در آن طراحی و عملیات اجرایی آنها شروع گردیده است. این دو مرکز از مصوبات سفر سوم هیئت محترم دولت به استان بوده که انشاء ا... به زودی مردم عزیز هم استانی بویژه علاقمندان به محیط زیست از برکات آنها بهرمند خواهند شد.files/news/khabar/dr2221.jpg

همچنین در این مکان یک سایت قرنطینه و تیمار وحوش آسیب دیده شروع به فعالیت نموده که تاکنون بیش از 2هزار قطعه پرنده و تعداد زیادی از حیوانات دیگر نظیر روباه، خرگوش، سنجاب، گرگ و .... در این سایت تیمار و به دامان طبیعت بازگردانده شده است.

 

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه