پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

سند راهبردی مقابله با مخاطرات زیست محیطی استان لرستان تدوین خواهد شد

توسط اکرم احمدی (دیدگاه‌ها: 0)

در پی اولین کارگروه مخاطرات زیست محیطی ، کمیته های تخصصی با عنوان کمیته تخصصی خاک ، جنگل و مرتع  ، کمیته تخصصی حیات وحش و تنوع زیستی و همچنین کمیته تخصصی آب ، هوا ، صوت تشکیل شد که در این جلسات اولویت های مخاطرات زیست محیطی مشخص گردید . و سرفصلهایی همچون بحران تخریب جنگل ها و مراتع استان ، تخریب زیستگاهها ، فرسایش خاک ، افزایش خاکهای آلوده  ، افزایش تعداد گونه های در معرض انقراض و خطر ، از بین رفتن ذخایر ژنتیکی گیاهی و جانوری ، عدم تعیین حق آبه حیات وحش و تالابها و دریاچه ها در زمان خشکسالی ، شکار بی رویه و وجود سلاح فراوان در دست مردم ، اثرات خشکسالی بر روی پوشش گیاهی استان  در رابطه با حفاظت از خاک و جنگل و مرتع تعیین شد .

همچنین در کمیته تخصصی آب هوا و صوت نیز اولویت هایی شامل کنترل سیلاب و مخاطرات ناشی از آن ، مشکلات زیست محیطی معادن شن و ماسه و سنگبریها ، منابع آلوده کننده آب ، صنایع آلاینده هوا ، ریزگردها  و ... جهت پیگیریهای بعدی مشخص گردید .

پس از جمعبندی های این کمیته های تخصصی ، در دومین کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی ضمن تصویب و تأیید سرفصل ها مقرر شد که سند راهبردی  مقابله با مخاطرات زیست محیی استان تدوین گردد .

ضمن آنکه با توجه به اهمیت موضوع تالابها ، به منظور جلوگیری از تخریب آنها این مورد نیز در دستور کار قرار گرفت تا در جلسات بعدی به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد .   

بازگشت

افزودن یک دیدگاه