امام صادق علیه السلام: سه چیز زندگی را خوش می کند؛ هوای پاک، آب فراوان گوارا، زمین نرم و سست (آماده زراعت).

بررسی نقش زنان در انقلاب اسلامی

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب، جلسه ی بررسی نقش زنان در انقلاب اسلامی با حضور فرمانده بسیج خواهران استان لرستان، مدیرکل، فرمانده پایگاه مقاومت ضامن آهو و بانوان بسیجی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست لرستان: در این جلسه که با هماهنگی پایگاه مقاومت ضامن آهو جهت بررسی ابعاد گسترده تر نقش زنان در انقلاب اسلامی در اداره کل محیط زیست لرستان برگزار گردید. ابتدا خانم سپهوند مسئول بسیج خواهران استان لرستان گفت: براساس فرمایش مقام معظم رهبری نگاه جامعه به زنان حتما باید به سمت بالا و آینده باشد و دشمنان در صدد هستند که توان زنان جامعه به سمت جزئیات سوق داده شود.

وی اظهار داشت: زنان باید نقش موثری در جامعه داشته باشند و باید پیام حقانیت انقلاب اسلامی را به نسل های آینده برسانند.

سپهوند با اشاره به نقش محوری زنان در تحولات قبل و بعد از انقلاب گفت زنان می توانند نگاه جامعه را بیشتر از قبل به سمت انقلاب سوق دهند و توجه ویژه به تربیت نسل انقلابی و ولایی داشته باشند.

در ادامه مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: در بیان نقش زنان در انقلاب اسلامی همین بس که امام رحمت الله علیه می فرمایند: «ما نهضت خودمان را مدیون زن ها می دانیم» و همین نکته برای بیان نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی از هر کلامی رساتر است.

فتحی بیرانوند با اشاره به شخصیت حضرت فاطمه (س) به عنوان یک الگوی کامل برای زنان عنوان نمود، بانوان ایران اسلامی با الهام گرفتن از حضرت فاطمه زهرا باید هم زمان در تمامی عرصه های سیاسی، فرهنگی- خانوادگی ... به عنوان پیشرو و الگو باشند.

وی با بیان نقش زنان در فعالیت های سیاسی و اجتماعی صدر اسلام گفت: هر انقلاب و حرکت اجتماعی که به نتیجه رسیده است بی شک بانوان نقش مهمی را در تحقق و پیشبرد آن ایفا نموده اند.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه