پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برنامه رادیویی چشم انداز میزبان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به مناسبت هفته محیط زیست میهمان برنامه رادیویی چشم انداز صدای لرستان بود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به مناسبت هفته محیط زیست با حضور در برنامه رادیویی چشم انداز صدای لرستان ضمن تشریح و تبیین شعار امسال هفته محیط زیست با عنوان " کاهش آلاینده ها و پسماند، آسمان آبی، زمین سبز " پاسخگوی مسائل مربوط به این حوزه شدند.

در این برنامه که در محل صدا و سیمای استان لرستان برگزار گردید مدیرکل حفاظت محیط زیست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل به ویژه در دولت تدبیر و امید به سؤالات مجری برنامه در خصوص مسائل و چالش های زیست محیطی استان پاسخ دادند.

مدیرکل محیط زیست استان ضمن بر شمردن اقدامات این اداره کل، مشکلاتی را پیرامون حفاظت و بهسازی محیط زیست استان مطرح نمودند. ایشان در این برنامه رادیویی با اشاره به نقش بی بدیل جنگل های زاگرس، در حفاظت از محیط زیست و منابع آبی و نیز اقتصاد مردم منطقه، توجه بیشتر و کارشناسی تر نسبت به حوزه زاگرس را خواستار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه کانون و منشاء 90 درصد گرد و غبار در خارج از کشور می باشد گفت: در صورت عدم رعایت مسائل زیست محیطی در قبال جنگل ها و مراتع و تالاب ها، این استان نیز مستعد وجود کانون های تشکیل گرد و غبار خواهد بود.

ایشان در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات دفن پسماند در استان گفت: بدلیل عدم وجود سیستم های بازیافت زباله در سطح استان دفن رباله بامشکلاتی روبرو است و امید است با تلاش دستگاه های ذیربط این مشکلات مرتفع گردد.

وی گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران، نظارت کاملی بر انجام فعالیت های واحدهای صنعتی در خصوص مباحث زیست محیطی و وضعیت آلایندگی آن ها در استان صورت می گیرد و برای تمام واحدهای صنعتی سطح استان پرونده نظارتی تشکیل شده است.

فتحی بیرانونددر خصوص بحث شکار و صید در سطح استان عنوان نمودند: خوشبختانه با فرهنگ سازی درست، تلاش شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، و حمایت های مناسب دستگاه قضا آمار تخلفات شکار و صید بطور چشمگیری کاهش یافته و ناامنی خاصی برای متخلفین این حوزه در سطح استان وجود دارد. ایشان اظهار امیدواری نمودند مجموعه این اقدامات به حفظ تنوع زیستی استان که علی رغم وسعت کم از تنوع زیستی مناسبی برخوردار است منجر شود.

موضوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان، الگوی کشت و استفاده های بی رویه از سموم و کودهای شیمیایی، از جمله مهمترین مباحثی بود که در این برنامه رادیویی به آن ها پرداخته شد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه