پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

انجام برنامه های ویژه به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از انجام برنامه های ویژه به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک در این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: با توجه به اهمیت موضوع پسماند به ویژه زباله های پلاستیکی و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست و سلامت جامعه و همچنین به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، برنامه های متنوعی جهت فرهنگ سازی و بیان اثرات زیانبار ظروف و کیسه های پلاستیکی در سطح استان لرستان برگزار شد.

فتحی بیرانوند افزود:  برنامه های پاکسازی طبیعت از مواد پلاستیکی، تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی در خصوص مضرات مواد پلاستیکی در طبیعت و تاثیر آنها بر سلامتی انسان و محیط زیست، انجام مصاحبه های خبری در شبکه استانی، برگزاری ایستگاههای  نقاشی در بوستانهای سطح شهر با موضوع پسماند و مواد پلاستیکی، بازدید نظارتی از کارگاههای تولید کیسه های پلاستیکی از مواد بازیافتی و همچنین توزیع بیش از دو هزار کیسه پارچه ای در سطح استان از جمله برنامه های این اداره کل به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک در سطح استان بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: تهیه و تولید مستند آموزشی درخصوص پسماند و زباله های بلاستیکی نیز به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک انجام گرفته که پس از تدوین نهایی در اختیار رسانه های جمعی قرار خواهد گرفت.

فتحی بیرانوند در پایان گفت: امیدواریم با برنامه ریزی و ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه زیان های بهداشتی و محیط زیستی استفاده از کیسه های پلاستیکی شاهد کاهش چشمگیر کیسه های پلاستیکی در سطح جامعه باشیم. 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه