پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برگزاری کارگاه آموزشی، آموزش محیط زیست ویژه مربیان مراکز پیش دبستانی در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

کارگاه آموزشی محیط زیست ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی باحضور نماینده های مربیان پیش دبستانی ادارات کل بهزیستی و آموزش و پرورش استان لرستان و کارشناسان آموزش و ترویج ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های سطح استان، دوم آبان 98 در سالن جلسات اداره کل محیط زیست لرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، کارگاه آموزشی مبانی آموزش محیط زیست ویژه مربیان پیش دبستانی با هدف کسب مهارت لازم به منظور انتقال مفاهیم زیست محیطی به کودکان با حضور مربیان پیش دبستانی و کارشناسان آموزش ادارات محیط زیست لرستان در خرم آباد برگزار شد.

 در شروع این کارگاه مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، مباحث آموزشی را عامل اصلی حفاظت از محیط زیست عنوان نمود.

فتحی بیرانوند گفت: مسایلی چون آلودگی آب، هوا، خاک، بحران کم آبی، پدیده گردو غبار، مصرف بی رویه و سایر مشکلات زیست محیطی همه نشان دهنده عدم درک مناسب ما از محیط زیست و حفاظت از آن است.

فتحی اظهار داشت: بهترین و کم هزینه ترین راه حل برای رفع مشکلات زیست محیطی آموزش و آگاهی بخشی به جامعه بالاخص به کودکان و نوجوانان است.

وی گفت:اگر فرزندان جامعه ما از سنین پایین با آموزه های محیط زیست آشنا شوند، مشکلات زیست محیطی ما در آینده به حداقل میرسد و این امرفقط با تدبیر و تلاش مربیان دلسوز و مهربان و آگاه به مسایل زیست محیطی  میسر می شود. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان نمود: یکی از وظایف اصلی ما آموزش صحیح حفاظت از محیط زیست به کودکان است تا آنها نیز با شناخت دقیق و درک عمیق از دانش و الگوهای عملی حفاظت از محیط زیست، بتوانند از مواهب ارزشمند محیط زیست شان بهره مند شده و با عشق و علاقه در حفاظت از محیط زیست بکوشند.

دراین کارگاه که با حضور خانم دکتر موسوی مولف و مجری بسته آموزشی ویژه مربیان پیش دبستانی و والدین آنها در دو نوبت صبح وعصر برگزارشد؛ روشهای ارائه مطالب کتاب های مبانی آموزش محیط زیست و مشارکت خانواده و کتاب کار و راهنمای آموزش محیط زیست ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی به شرکت کنندگان ارائه شد.

لازم به ذکر است بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، هر کدام از این نماینده های مربیان پیش دبستانی در سطح شهرستان و مناطق آموزشی، با همکاری ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های استان، کارگاه های مشابه ای را برای سایر مربیان مراکز پیش دبستانی برگزار خواهند نمود

بازگشت

افزودن یک دیدگاه