حفاظت از محیط زیست را یک وظیفه ملی و انسانی بدانیم

پاکسازی منطقه گردشگری و باستانی شیرز کوهدشت در راستای اجرای طرح #بی_زباله

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

در راستای اجرای طرح# بی_زباله، منطقه گردشگری و باستانی شیرز کوهدشت با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و انجمن های مردم نهاد این شهرستان از زباله پاکسازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست لرستان، در ادامه اجرای طرح # بی_زباله در لرستان، پاکسازی دره شگفت انگیز و باستانی تفریحی شیرز، با حضور مهندس فتحی بیرانوند مدیرکل محیط زیست لرستان، فردی بیرانوند فرماندار کوهدشت و ادارات محیط زیست و منابع طبیعی کوهدشت و حضور گسترده اعضای سازمان های زیست محیطی مردم نهاد، روز جمعه ۱۷ فروردین ۹۷ پس از تعطیلات نوروز و بازدید گردشگران از این منطقه انجام شد.

در این برنامه مدیرکل محیط زیست استان لرستان با تشریح برنامه های صد روزه سازمان حفاظت محیط زیست به خصوص چالش بدون زباله از همه حاضرین در این برنامه درخواست نمود به  این چالش بپیوندند.

مهرداد فتحی بیرانوند با بیان مطالبی در خصوص اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی گفت: متاسفانه امروزه بحران ریختن زباله در طبیعت به یک پدیده تبدیل شده است و تمام تلاش ما باید برای تغییر این رویکرد و  حرکت در مسیر طبیعت بدون زباله باشد، چرا که ریختن زباله در طبیعت برابر است با نابودی محیط زیست.

ایشان با بیان اینکه هر تن زباله حدود 400 متر مکعب گاز گلخانه ای دی اکسید کربن متصاعد می کند و از هر تن زباله 400 تا 600 لیتر شیرابه خارج می شود که می تواند تاثیر خطرناکی روی آب و خاک داشته باشد بر لزوم فرهنگ سازی و مدیریت در حوزه پسماند تاکید نمود..

فتحی بیرانوند گفت: بازگشت به طبیعت در مورد بسیاری از مواد موجود در زباله مانند ظروف آلومینیومی، شیشه ای، کیسه ها و ظروف پلاستیکی به طول می انجامد و این مواد سال ها باعث آلودگی و آسیب به محیط زیست می شوند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن تشکر و قدر دانی از عملکرد خوب سازمان مردم نهاد جنگلیاران کوهدشت، انجمن های مردم نهاد هنارس، آوای اردیبهشت، آوای باران، آب و خاک، سفیران سلامت (حامیان زیست محیطی و منابع طبیعی شهرستان کوهدشت) در انجام فعالیت های زیست محیطی ایام نوروز، خصوصا پاکسازی دره باستانی شیرز تشکر و قدر دانی نمود و بیان داشت: تشکل های زیست محیطی مردم نهاد بازوان قدرتمند سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت و حراست از محیط زیست می باشند.

در ادامه این برنامه با حضور گسترده و پررنگ تشکل های مردم نهاد و ارگان ها و ادارات دولتی شهرستان کوهدشت، دره باستانی شیرز که یکی از مناطق جذاب گردشگری لرستان می باشد و هرساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف کشور است، از زباله پاکسازی گردید.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه