امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

تکذیب خبر " پمپاژ واریز مبالغ خسارات زیست محیطی به حسابهای شخصی مسئولان"

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست  با ارسال جوابیه ای،  خبر درج شده در خبرگزاری تسنیم با عنوان " پمپاژ واریز مبالغ خسارات زیست محیطی به حسابهای شخصی مسئولان" را تکذیب نمود.

در پی درج خبری در خبرگزاری تسنیم در روز شنبه مورخ 16/10/96 با عنوان " پمپاژ واریز مبالغ خسارات زیست محیطی به حسابهای شخصی مسئولان"،  روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با ارسال جوابیه ای به دفتر این خبرگزاری، خبر مذکور را تکذیب نمود. متن جوابیه ارسال شده به شرح ذیل می باشد:

جناب  آقای مجید قلی زاده

مدیرعامل محترم خبر گزاری تسنیم

موضوع: جوابیه

باسلام و احترام

بازگشت به مطلبی با عنوان " پمپاژ واریز مبالغ خسارات زیست محیطی به حسابهای شخصی مسئولان"  در روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در آن خبرگزاری ، خواهشمند است دستور فرمایید براساس قانون مطبوعات و در راستای تنویر افکار عمومی نسبت به درج جوابیه ذیل در آن خبرگزاری اقدام لازم بعمل آید.

" تکذیب پمپاژ واریز مبالغ خسارات زیست محیطی به حسابهای شخصی مسئولان"

در پاسخ به مطلب " تکذیب پمپاژ واریز مبالغ خسارات زیست محیطی به حسابهای شخصی مسئولان" در صفحه محیط زیست آن خبرگزاری به تاریخ 16/10/96 توضیح می دهد :

طبق قانون " نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرایم زیست محیطی " مصوب 12/11/1384 مجلس شورای اسلامی و تایید مورخ 18/11/1384 شورای محترم نگهبان ، به سازمان حفاظت محیط زیست اجازه داده می شود از محل اعتباراتی که همه ساله در اعتبارات هزینه ای برای سازمان یاد شده پیش بینی می شود مبالغی را برای جبران سختی کار و خسارت کارکنان اعم از حق الکشف، خسارت ، دیه و کمک به ماموران و متصدیان کشف و تعقیب جرایم زیست محیطی و جلوگیری از منابع آلاینده و مخرب محیط زیست فعالیت می نمایند اختصاص دهد.

همچنین بر اساس بند ت دستورالعمل قانون فوق الذکر مصوب هیئت محترم وزیران در جلسه مورخ 22/1/1386 " کاشف کسی است که نگهداری، حمل و نقل ، ورود و خروج و بطور کلی شکار و صید غیر مجاز جانوران وحشی و سایر تخلفات زیست محیطی را کشف می نماید و به ماموران سازمان در واحدهای ذیربط اعلام می کند و زیر صورتجلسه مربوطه را امضا می نماید".

بنابراین واریز ضرر و زیان وارد شده به آبزیان در استان لرستان به حساب 1005 که یک حساب دولتی است منافاتی با قانون ندارد.

لازم به ذکر است، حسابهای 1001 و 1005 هر دو حساب دولتی و متعلق به خرانه دولت است و هیچکدام از این حسابها، حساب شخصی کارکنان محیط زیست نیست. ضمن آنکه حدود چهار سال گذشته در استان لرستان هیچگونه حق الکشفی پرداخت نشده و مدیر استان نیز در اینگونه موضوعات پیشنهادی مبنی بر پرداخت حق الکشف نداشته است.

از اینرو توصیه می شود، اصحاب رسانه ، علی الخصوص خبرگزاری محترم تسنیم از درج مطالب کذب که باعث تشویش اذهان عمومی و ایجاد تفرقه میان مسئولان و مردم در کشور می شود خودداری نمایند.

*جهت مشاهده کامل تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه