پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

تیم های عملیات واکنش سریع اطفاء حریق در محیط زیست لرستان تشکیل شد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از تشکیل تیم های عملیاتی واکنش سریع جهت اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: به دلیل افزایش نسبی دما و وجود پوشش گیاهی مناسب در سطح جنگل ها و مراتع خصوصا در مناطق تحت مدیریت و افزایش خطر حریق، تیم های واکنش سریع اداره کل و ادارات شهرستانی جهت مقابله با حریق های احتمالی در سطح استان تشکیل گردید.

فتحی بیرانوند با اشاره به صعب العبور بودن اکثر مناطق تحت مدیریت گفت: در تشکیل تیم های واکنش سریع اطفاء حریق سعی شده از نیروهای زبده و کارآمد و نیز تمامی امکانات استفاده شود.

وی با اشاره به اهمیت زمان در مهار آتش در سطح جنگل ها و مراتع اظهار داشت: تشکیل تیم های واکنش سریع می تواند با حضور به موقع در محل های آتش سوزی از گسترش و سرایت حریق به مناطق دیگر جلوگیری کند.

فتحی بیرانوند با اشاره به آموزش و فرهنگ سازی در جلوگیری از آتش سوزی عنوان داشت: صدا و سیما و رسانه های نوشتاری و فضای مجازی می توانند با اطلاع رسانی مناسب و به موقع در پیشگیری و مقابله با حریق موثر باشند.

ایشان با بیان این موضوع که میزان خسارت آتش در مناطق تحت مدیریت در سال گذشته نزدیک به صفر بوده است گفت: با استفاده از تجارب سالیان گذشته و نیز شناسایی کانون های بحران در سطح مناطق تمام توان خود را جهت مهار آتش سوزی احتمالی به کار خواهیم گرفت.

وی نقش جوامع محلی از جمله عشایر و روستاهای حاشیه مناطق و نیز تشکل های مردم نهاد را در پیشگیری و مهار آتش سوزی مهم عنوان نمود و بیان داشت: از این ظرفیت بالقوه در راستای همکاری جهت پیشگیری و کاهش اثرات آتش سوزی در سطح استان استفاده خواهد شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به نقش تجهیزات و امکانات در مهار آتش گفت: با توجه به اهمیت موضوع باید اعتبارات و امکانات مناسب در اختیار دستگاه های متولی جهت پیشگیری و مقابله با آتش سوزی قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن توصیه به مردم جهت رعایت موارد هشدار دهنده در خصوص آتش سوزی از دوست داران محیط زیست درخواست نمود هر گونه آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت را به سامانه 1540 اطلاع رسانی نمایند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه