امام صادق علیه السلام: سه چیز زندگی را خوش می کند؛ هوای پاک، آب فراوان گوارا، زمین نرم و سست (آماده زراعت).

جلسه کارگروه آمایش، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار در لرستان برگزار شد.

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

جلسه کارگروه آمایش، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار، با موضوع و محوریت بررسی راهکارهای حفاظت و جلوگیری از قاچاق سمندر لرستانی در محل سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان لرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، جلسه کارگروه آمایش، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار، با موضوع  و محوریت بررسی راهکارهای حفاظت و جلوگیری از قاچاق سمندر لرستانی به ریاست رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان لرستان در محل سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.

در این جلسه مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اهمیت حفاظت از گونه سمندر لرستانی به عنوان نماد تنوع زیستی لرستان، بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای حفظ این گونه جانوری تاکید نمود.

فتحی بیرانوند با اشاره به موفقیت های اداره کل محیط زیست لرستان در بحث مبارزه با قاچاق سمندر گفت: قاچاق سمندر در این استان به صورت سازماندهی شده به صفر رسیده است.

وی اقداماتی همچون احداث پاسگاه های ثابت و سیار، آموزش جوامع محلی، استفاده از ظرفیت تشکل ها و مطالعات علمی در خصوص این گونه را از عوامل حفاظت موثر این گونه دانست.

فتحی بیرانوند گفت: کارگروه آمایش استان لرستان و تصمیم های این کارگروه  یکی از ظرفیت های مهم در جهت حفاظت از محیط زیست خصوصا تنوع زیستی استان محسوب می شود.

در پایان این جلسه پیشنهاداتی جهت حفاظت بهتر و موثرتر از گونه سمندر لرستانی توسط اعضاء کارگروه ارائه و مصوب گردید.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه