پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

جلسه ستاد پیشگیری و اطفاء حریق در اداره کل محیط زیست لرستان برگزار گردید.

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

 جلسه ستاد پیشگیری و اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان با حضور تمامی اعضاء و به ریاست مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، جلسه ستاد پیشگیری و اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان با حضور تمامی اعضاء و به ریاست مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در روز دوشنبه 13 خرداد 98 در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه نبی اله قائد رحمت معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان توضیحاتی در خصوص فعالیتهای انجام شده توسط این اداره کل در راستای پیشگیری و اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت ارائه نمود.

قائد رحمت با اشاره به کاهش آتش سوزی در سطح مناطق تحت مدیریت در سال گذشته گفت: اقداماتی خوبی نظیر شناسایی نقاط بحرانی، اختصاص اعتبار مناسب ،تشکیل تیمهای واکنش سریع اطفاء حریق، تجهیز مناطق به وسایل اطفاء حریق و تشکیل جلسه با دهیاران و جوامع روستایی حاشیه مناطق جهت پیشگیری و اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت استان انجام گرفته است.

در ادامه این جلسه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان با اشاره به وظیفه خطیر این اداره کل در جهت پیشگیری و مقابله با آتش سوزی در مناطق تحت مدیرت با توجه شرایط ویژه اقلیمی و پوشش گیاهی مناطق، بر هماهنگی و برنامه ریزی کامل دستگاهها برای پیشگیری و مقابله با آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان تاکید نمودند.

 مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این جلسه اظهار کرد: مدیریت زمان مهمترین موضوع در اطفای حریق است و باید با برنامه ریزی و تشکیل هسته های محلی و گروههای واکنش سریع در کمترین زمان ممکن نسبت به مهار آتش اقدام نمائیم.

فتحی بیرانوند  با اشاره به نقش آموزش و اطلاع رسانی در کاهش آتش سوزی و خسارات ناشی از آن بیان داشت: تجربه ثابت کرده هر چه میزان آموزش ‌ها و اطلاع رسانی‌های پیش‌گیرانه بیشتر شود به همان اندازه کاهش حریق را شاهد هستیم.

وی کاهش چشمگیر حریق در سطح مناطق تحت مدیریت استان را ناشی از همکاری جوامع محلی، پایش مستمر و منظم مناطق، تلاش خستگی ناپذیر پرسنل حفاظت محیط زیست در سطح استان، آموزش و اطلاع رسانی به موقع و همکاری تشکلهای زیست محیطی و دستگاههای مرتبط عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد با تلاش دسته جمعی و احساس مسئولیت همگانی شاهد هیچ گونه آتش سوزی در مناطق طبیعی استان نباشیم.

فتحی بیرانوند با تاکید بر اهمیت پشتیبانی و تهیه لوازم مورد نیاز جهت اطفاء حریق گفت: امکانات لازم برای اطفاء حریق در سطح مناطق تحت مدیریت تهیه شده ودر اختیار این مناطق قرار گرفته است.

در پایان این جلسه و پس از اظهار نظر کارشناسان و بررسی پیشنهادات آنان، مصوباتی در این خصوص به تصویب اعضائ ستاد رسید.    

بازگشت

افزودن یک دیدگاه