رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: هر مسلمانی درختی بنشاند یا کِشته ای بکارد و انسان یا پرنده یا چارپایی از آن بخورد، برای او صدقه محسوب می شود.

درمان شغال آسیب دیده در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

درمان شغال آسیب دیده در لرستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان  لرستان از ادامه روند درمان شغال آسیب دیده در این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: یک قلاده شغال که در اثر سوانح جاده ای مصدوم و توسط راننده خودرو به اداره حفاظت محیط زیست بروجرد تحویل داده شده بود؛ پس از انجام اقدامات اولیه درمانی در این شهرستان جهت تکمیل مراحل درمانی به خرم آباد منتقل گردید.

فتحی بیرانوند افزود: حیوان مصدوم جهت معاینات بالینی و رادیو گرافی به بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لرستان منتقل گردید و مراحل درمانی آن با حضور  مسئول مرکز بازیابی و تیمار حیات وحش اداره کل محیط زیست لرستان انجام پذیرفت.

وی گفت: اقدامات درمانی بر روی این شغال آسیب دیده بعد از بیهوشی، مقید کردن و معاینات بالینی و رادیو گرافی توسط دکتر رئیس و سایر همکاران انجام شده که مشخص گردید حیوان از ناحیه لگن دچار آسیب جدی شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه این حیوان جهت ادامه درمان در بیمارستان حیات وحش نگهداری می شود؛ عنوان داشت با مشاهده تصاویر رادیو گرافی مشخص شده این شغال در سالیان گذشته نیز مورد اصابت ساچمه قرار گرفته است .

بازگشت

افزودن یک دیدگاه