پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

دستگیری 395 متخلف زیست محیطی در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری 395 متخلف زیست محیطی در چهار ماهه اول سال 98 در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان: مهرداد فتحی بیرانوند گفت با تلاش و کوشش محیط بانان فداکار و زحمتکش استان لرستان تعداد 395 نفر متخلف زیست محیطی در 4 ماهه نخست سال 98 در این استان دستگیر شده و پرونده آن ها به محاکم قضایی ارجاع گردیده است.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده است که در این راستا 117 تور ماهیگیری، 4 دستگاه موتور برق، 63 قلاب و 837 قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان بیان داشت: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم تعداد 43 قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد 3 قبضه آن ها سلاح بدون مجوز می باشد.

ایشان میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را 1484518000 ریال اعلام نمود و بیان داشت: از این میزان ضرر و زیان،  618898000 ریال وصول شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تخلفات زیست محیطی گفت: جهت کاهش تخلفات زیست محیطی در سطح مناطق تحت مدیریت و آزاد از ابتدای سال تا کنون 492 ساعت کلاس آموزش با حضور محیط بانان در سراسر استان برگزار شده است.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه