پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

دوره آموزشی آشنایی با مضرات آتش سوزی کاه و کلش مزارع در الیگودرز برگزار شد.

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 1)

رئیس اداره محیط زیست شهرستان الیگودرز از برگزاری یک دوره آموزشی در خصوص مضرات آتش سوزی کاه و کلش مزارع در روستاهای این شهرستان خبر داد.

احمد گودرزی گفت: بر اساس هماهنگی انجام شده بین ادارات محیط زیست و جهاد کشاورزی شهرستان الیگودرز، دوره آموزشی آشنایی با مضرات آتش سوزی کاه و کلش مزارع، با حضور کارشناسان این ادارات در سطح روستاهای این شهرستان برگزار گردید.

گودرزی گفت: در این دوره علاوه بر بیان مضرات آتش سوزی کاه و کلش مزارع ، راهکارهای علمی و عملی جایگزین به روستائیان آموزش داده شد.

گودرزی اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره ها بیان مضرات ناشی از آتش سوزی کاه و کلش مزارع مانند آلودگی هوا، از بین رفتن میکرو ارگانیسمهای خاک، کاهش حاصلخیزی خاک و همچنین سرایت آتش از مزارع  به مراتع و جنگلها می باشد.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه

دیدگاه توسط Dr.chaiechi |

سلام با تشکر از مسولین محیط زیست کشور .واقعا در این لحظه از وقایع محیط زیستی که در بنظر بنده و همکارانم روز به روز فرایند های و طرح هاآلایندگی بدون ارزیابی اثرات انجام میشه و خوداز اساتید و هیت علمی شهید بهشتی هستم راهی بجز امورش در سطوح مختلف جامع وجود ندارد و تنها راه نجات منابع طبیعی و زیست بوم های کشور امورش پیوسته و مستمر خواهد هربود که هر چند که جوامع مختلف مقاومت نمایند تاثیر گذار خواهد بود و نتیجه خواهیم گرفت رفتارهای قهر امیر باعث مقاومت بیشتر سطوح جوامع بومی و دیگر خواهد بود .و طی برسی های بعمل آمده در سطح دانشگاه استان لرستان و شهرستان الیگودرز در این موضوع عملکرد بسیار خوبی داشته اند . موفقیت مسولین محیط زیست لرستان در این مورد پیشرو هستند .با ارزوی موفقیت برای کارشناسان امورش و مصوبات محیط زیست استان لرستان و شهر الیگودرز اقای گودرزی از دانشجویان فعال دانشکده محیط زیست . پیروز و موفق باشید رو حفظ این منابع خصوصا از و منابع رویشی و زیستگاه ها حالا شعار نباشه برای آیندگان وهمچنین باید تلاش و گسترش ببیشتری به تن بکشند تا این منابع حفظ بشه همچنین جای تشکر دارد ا از رئیس کل محیط زیست لرستان و اقای کلانتری.پیروز باشید