پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

همگام با محیط زیست همراه با سلامتی

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از اقدامات ویژه فرهنگی، آموزشی و زیست محیطی این اداره کل در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان کشور( دختر و پسر ) که در خرم آباد در حال برگزاری است خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند در این خصوص گفت: با توجه به نقش فرهنگ سازی و آموزش در حفاظت از محیط زیست و تاثیر گذاری ورزشکاران به عنوان سفیران سلامت جامعه در اشاعه فرهنگ زیست محیطی، این اداره کل با حضور فعال، اقدام به تبلیغات زیست محیطی گسترده، تهیه و توزیع بیش از هزار بسته فرهنگی و آموزشی(شامل کتابچه، بروشور، سی دی، پوستر، کیسه های پارچه ای با شعارهای زیست محیطی و ....) در بین ورزشکاران حاضر در این مسابقات نمود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: با برگزاری جلسات کارشناسی با مسئولین اداره کل ورزش و جوانان و هیئت دو و میدانی استان نسبت به برنامه ریزی و اقدامات موثر فرهنگی و آموزشی در راستای استفاده از ظرفیت به وجود آمده جهت اشاعه فرهنگ ریست محیطی در بین ورزشکارانی که از سراسر ایران به این استان خواهند آمد تبادل نظر صورت گرفت، و در این خصوص اقدامات خوبی جهت ترویج فرهنگ زیست محیطی  توسط اداره کل محیط زیست، هیئت دو و میدانی، ورزشکاران و انجمن های زیست محیطی و ورزشی استان لرستان  به عمل آمد.

فتحی با اشاره به اثرات محیط زیست بر چرخه زندگی انسان ها اظهار داشت: باید این واقعیت را بپذیریم که محیط زیست در تمام فعل و انفعالات عصر حاضر نقش بسزایی دارد و ورزش هم از این قاعده مستثنی است.

فتحی با اشاره بر نقش جوانان و ورزشکاران در سلامت جامعه گفت: پیوند محیط زیست و ورزش به عنوان شاخص های سلامت اجتماعی در جامعه می تواند بسیار راه گشا و موثر باشد.

ایشان محیط زیست سالم را بستر انجام فعالیت های ورزشی دانست و عنوان داشت: انجام فعالیت های ورزشی در محیط زیست سالم و مناسب می تواند بیشترین بازدهی و کارایی را داشته باشد.

فتحی گفت: عوامل آموزش، پژوهش و فرهنگ سازی در توسعه فرهنگ محیط زیست در بین ورزشکاران تاثیر گذار است و می بایست به عنوان اولویت های اصلی توسعه فرهنگ محیط زیست در ورزش مد نظر قرار گیرند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن قدردانی از همکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیات دو و میدانی استان لرستان، بر استفاده از ظرفیت بالای ورزشکاران تاکید نمود و بیان داشت:  مسابقات ورزشی و محیط های ورزشی رویدادها و مکان های مناسبی برای آموزش و فرهنگ سازی در زمینه مباحث زیست محیطی هستند.

 

لازم به ذکر است مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در رده جوانان(دختر و پسر) با حضور ورزشکارانی از سراسر کشور از 16 لغایت 21 تیرماه در مجموعه ورزشی تختی خرم آباد در حال برگزاری است.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه