امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

رفع تصرف از اراضی منطقه حفاظت شده اشترانکوه

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره محیط زیست ازنا از رفع تصرف 6563 مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده اشترانکوه خبر داد.

منصور درویشی گفت: با تلاش مأموران یگان حفاظت این اداره و اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و یگان حفاظت منطقه حفاظت شده اشترانکوه و با همکاری دستگاه قضایی و پاسگاه انتظامی بخش پاچلک غربی مقدار ۶۵۶۳ متر مربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه از دست متجاوزان و سودجویان رفع تصرف شد.

درویشی بیان داشت: با توجه به اخطارهای مکرر یگان حفاظت این اداره به افراد سودجو مبنی بر  رفع تصرف از اراضی ملی اشترانکوه واقع در پلاک ۵۶ بخش ۲ موسوم به روستای کمندان متأسفانه افرد خاطی با بی توجهی هیچ اقدامی نسبت به این موضوع انجام نداده و این امر باعث گردید که از طریق مقامات قضایی اقدامات لازم جهت رفع ۶۵۶۳ متر مربع از اراضی ملی منطقه حفاظت شده اشترانکوه که به وسیله حصارکشی محصور شده بود انجام گیرد.

رئیس اداره محیط زیست ازنا گفت: اجرای حکم رفع تصرف با حضور نماینده حقوقی اداره کل، نیروی انتظامی و همچنین نیروهای یگان حفاظت محیط زیست انجام گرفت و این میزان زمین به دامان منطقه حفاظت شده اشترانکوه بازگشت.

درویشی در پایان افزود: مردم می‌توانند هرگونه آتش‌سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های ملی و حفاظت شده، شکار و صید و ... را از طریق سامانه ارتباطی ۱۵۴۰ تماس گرفته و اطلاع دهند تا با متخلفین برخورد قانونی شود.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه