امام صادق علیه السلام: سه چیز زندگی را خوش می کند؛ هوای پاک، آب فراوان گوارا، زمین نرم و سست (آماده زراعت).

رهاسازی یکصد بال کبک کشف شده از متخلفین، در طبیعت لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

یکصد بال کبک کشف شده از متخلفین زیست محیطی، در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد رها سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، در پی گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر قاچاق و انتقال کبک زنده توسط یک دستگاه اتوبوس بین شهری به مقصد کرمانشاه، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان الیگودرز بلا فاصله با هماهنگی مقامات قضایی و دریافت حکم بازرسی به محل اعزام و پس از بازرسی خودرو موفق  به کشف 100 بال کبک زنده از این خودرو شدند.

با عنایت به اینکه  طبق قوانین شکار و صید این عمل ارتکابی جرم محسوب می شود  برای متخلفین پرونده تخلف تشکیل و پس از بازجویی های اولیه و تنظیم صورتجلسه پرونده آن ها  به مراجعه قضایی تحویل داده شد.

کبک های کشف شده نیز به  مرکز قرنطینه حیات وحش منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد منتقل و پس از بررسی وضعیت سلامت آن ها، با حضور فتحی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و مهندس امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان و جمعی از همکاران یگان حفاظت محیط زیست در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد رها سازی شدند.

در این برنامه نیز یک بهله عقاب تیمار شده در مرکز قرنطینه حیات وحش منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد، پس از معاینه نهایی و اطمینان از سلامتی کامل آن در طبیعت این منطقه رها سازی شد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه