پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر سخنران پیش از خطبه مراسم نماز جمعه این شهر بود

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر در آستانه هفته محیط زیست سخنران پیش از خطبه نماز جمعه شهر پلدختر بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، علی الشتری نژاد رئیس اداره محیط زیست شهرستان پلدختر در آستانه هفته محیط زیست (15 الی 21 خرداد 98 ) سخنران پیش از خطبه نماز جمعه شهر پلدختر بود و با بیان چالش های زیست محیطی شهرستان به تشریح شعار هفته محیط زیست با عنوان " کاهش آلاینده ها و پسماند؛ آسمان آبی، زمین سبز" برای نمار گزاران پرداخت.

علی الشتری نژاد با تسلیت فرا رسیدن ایام رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) گفت: هفته محیط زیست فرصت مناسبی برای نشان دادن اهمیت حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی در زندکی بشر امروزی است.

الشتری نژاد اظهار داشت: حدود 47 سال پیش ۵ ژوئن مصادف با ۱۵ خردادماه از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی محیط زیست معرفی شده است که این موضوع برای ایجاد حساسیت و آگاه سازی مردم و دولتمردان جهت توجه بیشتر به محیط زیست صورت گرفته است.

ایشان با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار گفت: یکی از دلایل به وجود آمدن سیل مخرب اوایل سال 98 بی توجهی به مباحث زیست محیطی بوده است.

الشتری نژاد با اشاره به شعار امسال هفته محیط زیست و تاکید بر کاهش آلاینده ها و پسماند ها گفت: بی تردید یکی از مخاطرات جدی ما در حوزه محیط زیست افزایش میزان تولید پسماند در کشور می باشد.

رئیس اداره محیط زیست پلدختر در ادامه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های زیست محیطی این اداره از تمامی هم استانیها درخواست نمود ضمن استفاده از مواهب زیبای طبیعی استان از آسیب رساندن به محیط زیست خودداری نموده و به عنوان یک سفیر فرهنگی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی با افرادی که اقدام به تخریب محیط زیست و منابع طبیعی می کنند برخورد ارشادی نمایند.

لازم به ذکر است در اجرای طرح شمیم خدمت رئیس و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست پلدختر سوالات و مسائل و مشکلات زیست محیطی مراجعه کنندگان را مورد بررسی قرار داده و اقدام به توزیع بسته های آموزشی و ماسک فیلتردار در بین نمازگزاران نمودند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه