امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

آغاز سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی در لرستان

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از آغاز سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی در  این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: به منظور برنامه ریزی جهت حفاظت پرندگان آبزی و کنار آبزی هر ساله در استان لرستان همزمان با سراسر کشور سرشماری  این پرندگان از 14 دیماه تا 8 بهمن ماه انجام می شود.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: در استان لرستان این سرشماری در تالابهای یازده گانه پلدختر، تالاب بیشه دالان،تالاب تنوردر و سدهای ایوشان، خان آباد، مروک و هاله و رود خانه های استان از جمله سیمره و کشکان انجام می گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اعلام اینکه سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی توسط کارشناسان و متخصصین پرنده شناسی و با استفاده از دوربین چشمی و تلسکوپ انجام می شود، از استان لرستان به عنوان یکی از کریدورهای پرواز پرندگان نام برد که هرساله پذیرای دهها هزار قطعه از گونه های پرندگان مهاجر است

فتحی بیرانوند بیشترین جمعیت پرندگان مشاهده شده در سرشماری زمستانه سال گذشته را از خانواده اردکها شامل اردک ارده ای،سرسبز و حنایی و خانواده سلیم شامل کشیم ها، آبچلیک و چنگر عنوان نمود.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه