پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

سودجویان طبیعت ایران در دام قانون

توسط محمدهادی رستمی (دیدگاه‌ها: 0)

یا ضامن آهو

سودجویان طبیعت ایران در دام قانون

مهندس فتحی مدیر کل محیط زیست لرستان با توجه به گزارش همیاران محیط زیست سه نفر افراد غیر بومی مبادرت به زنده گیری پرندگان نادر و قیمتی در حال انقراض استان می کردند.
وی اظهار کرد :ماموران یگان حفاظت از محیط زیست استان با شناسایی مخفیگاه این افراد در شهرستان خرم آباد پس از اخذ دستور قضایی در بازرسی های اولیه دو بهله دلیجه ،9 قطعه بلدرچین و 11 قطعه فاخته زنده از این متخلفان کشف و ضبط کردند. لازم به ذکر است این سودجویان که از افراد غیز بومی استان می باشند برای حوس بازی شیوخی عربی که برای تفریح مبادرت به صید پرندگان بارزش و کمیاب شکاری میکنن از هیچ اقدامی برای شکار این پرندگان کمیاب دریغ نمی کنند و در طول سال باره ها به استان ما حجوم می آورند تا این سرمایه ملی را برای سودجویان عرب خلیج فارس قاچاق نمایند ،اداره کل محیط زیست لرستان تا جایی که توان دارد به مبارزه با این سودجویان ادامه می دهد اما این مسئله مهم نیاز به همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان اعم از نیروهای خدوم انتظامی و گمرکات و.... دارد که با همدلی جلوی این قاچاق پرندگان کمیاب شکاری را بگیریم  
وی در ادامه بیان کرد : همچنین یک دستگاه خودرود ، ادوات شکار و زنده گیری پرندگان نیز از این افراد کشف و ضبط شد.
به گفته فتحی بیرانوند پس از تنظیم پرونده تخلفاتی ،این افراد به مراجع قضایی ارجاع و محکوم به 10 روز حبس و پرداخت ضررو زیان به مبلغ 453 میلیون ریال شدند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت :همچنین یک باند زنده گیری پرندگان نیز ر شهرستان نورآباد منهدم و شکارچیان غیر مجاز به مراجع قضایی ارجاع شده اند.
وی افزود: در این راستا چهار قطعه فاخته و وسایل و تجهیزات زنده گیری کشف و ضبط شده است

در پاین این نکته که طبق آخرین مصوبه شورای عالی محیط زیست جریمه صید عقاب و دلیجه 20میلیون تومان ،شاهین بحری ،طرلان،بالابان 100میایون تومان علاوه بر حبس بخاطر سابقه که در انتظار صیادان متخلف می باشد

بازگشت

افزودن یک دیدگاه