رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: هر مسلمانی درختی بنشاند یا کِشته ای بکارد و انسان یا پرنده یا چارپایی از آن بخورد، برای او صدقه محسوب می شود.

دستگیری متخلفین شکار پرندگان آبزی در سلسله

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سلسله از دستگیری دو نفر متخلف شکار غیر مجاز پرندگان آبزی و کشف دو قبضه اسلحه بادی و 8 قطعه چنگر شکار شده از این متخلفین خبر داد.

 طاهر فتح الهی گفت: در پی گشت وکنترل یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان سلسله در سطح حوزه استحفاظی، دو نفر متخلف که اقدام به شکار غیر مجاز 8 قطعه پرنده از نوع چنگر معمولی نموده بودند؛ دستگیر و از آنها دو قبضه اسلحه بادی، کشف و ضبط شد.

فتح الهی اظهار داشت: با عنایت به اینکه عمل ارتکابی صورت گرفته بر اساس قوانین شکار و صید جرم محسوب می شود؛ پرونده این متخلفین پس ازبازجویی مقدماتی و اخذ جرایم زیست محیطی جهت رسیدگی به دادگستری ارجاع و ادوات کشف شده طبق ماده 14 قانون شکار و صید تا پایان دادرسی و صدور رای قطعی زیر نظر سازمان به صورت امانی نگهداری می شوند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سلسله با بیان  شکار به هر طرق و وسیله ای جرم محسوب می شود، از تمامی دوست داران محیط زیست در خواست نمود تخلفات زیست محیطی را به سامانه 1540 اطلاع دهند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه