پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

طرح محیط زیست و روستا

توسط محمدهادی رستمی (دیدگاه‌ها: 0)

اجرای طرح محیط زیست و روستا گامی مهم در جهت اعتلای فرهنگ حفاظت از محیط زیست

طرح آموزش جوامع محلی با عنوان "محیط زیست و روستا" گام مهم و اساسی در جهت اعتلای و رشد فرهنگ حفاظت از محیط زیست و طبیعت بوده که با اولویت مناطق تحت مدیریت استان در حال اجراست.

بهمن بیرانوند رئیس آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست لرستان در این خصوص عنوان کردند: نظر به اهمیت و جایگاه نقش آموزش و آگاهی بخشی عموم، بویژه جوامع محلی بعنوان یکی از مخاطبین اثرگذار جامعه در حفاظت از محیط زیست و طبیعت، اداره آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست لرستان طرح آموزش زیست محیطی جوامع محلی را با عنوان " محیط زیست و روستا " با اولویت روستاهای حاشیه مناطق تحت مدیریت استان اجرا نموده است.

وی هدف از اجرای طرح مذکور را "ارتقای دانش و فرهنگ زیست محیطی روستانشینان" ، "تعامل و هم اندیشی بین محیط زیست و روستا" و همچنین "بررسی مسائل و مشکلات زیست محیطی روستاها" دانستند.

بهمن بیرانوند در خصوص روش اجرای طرح عنوان کردند : طرح محیط زیست و روستا با هماهنگی دهیاران روستاها و حضور اقشار مردم روستا در قالب کارگاههای آموزشی که به صورت آموزش های زیست محیطی توسط کارشناس محیط زیست، بحث و گفتگو، نمایش تصاویر وکلیپ های زیست محیطی تأثیر گذاری مانند: نماهنگ محیطبانان ، سنجاب ایرانی، شکارچی، اشک ها و لبخندها و... در مساجد روستاها برگزار می گردد و تاکنون این طرح در روستاهایی مانند روستاهای سراب سقاء، سراب چنار، سرنجه،کپر جودکی،تی دار، گنداب،خرگوش خانه، فیال،سوران و... اجرا شده است.

رئیس آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست لرستان در ادامه بیان کردند: با عنایت به تأثیرگذاری بسیار زیاد و نقش اساسی و مهم طرح مذکور در جهت اطلاع رسانی و ارتقای دانش زیست محیطی عموم وجوامع محلی درحفاظت از محیط زیست، این طرح به صورت مستمر و در سطح تمامی روستاهای داخل یا مجاور مناطق تحت مدیریت استان اجرا خواهد شد. وی در پایان ضمن سپاس از همراهی بخشداریها و دهیارهای روستاها خواستار همکاری و مشارکت هر چه گسترده تر مردم در اجرای طرح ها و برنامه های آموزشی فرهنگ سازی محیط زیستی شدند تا انشاالله به یاری خداوند متعال بتوانیم گام مهمی در راه اعتلای فرهنگ و تغییر نگرش و در نتیجه ایجاد رفتار زیست محیطی جامعه برداشته شود...

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه