کاهش آلاینده ها و پسماند - آسمان آبی، زمین سبز ** هفته محیط زیست گرامی باد **

مدیر کل محیط زیست لرستان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه خرم آباد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان در آستانه روز انس با طبیعت سخنران پیش از خطبه نماز جمعه شهر خرم آباد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در آستانه روز انس با طبیعت سخنران پیش از خطبه نماز جمعه شهر خرم آباد بود و به بررسی چالش های زیست محیطی کشور و استان پرداخت.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی از مردم خواست با الگو قرار دادن این رهنمودها به  حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی بعنوان یک وظیفه عمل نمایند. 

 فتحی بیرانوند با اشاره به طبیعت بکر و تنوع زیستی غنی استان لرستان از مردم خواست بعنوان همیار محیط زیست در حفاظت از این نعمتهای خدادادی بکوشند.

مهرداد فتحی بیرانوند در ادامه با اشاره به بحث ریزگردها و سیلابهای اخیر اشاره نمود و عنوان داشت: وجود کانون های ریزگرد داخلی و خارجی و روان شدن سیلابها، ناشی از بی رحمی ها و کم لطفی هایی از جمله تخریب جنگلها ، فرسایش خاک، عدم رعایت حق آبه و... است که ما در طول زمان به طبیعت روا داشته ایم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان درادامه این سخنرانی گفت: یکی از چالش های زیست محیطی کشور که معضلات زیادی را بدنبال داشته است بحث زباله است که باید با فرهنگ سازی و رعایت الگوهای مناسب وپرهیز از مصرف گرایی زیاد و مدیریت پسماند مشکلات ناشی از آن را به حداقل رساند.

 فتحی بیرانوند با اشاره به فرارسیدن روز انس با طبیعت از تریبون نماز جمعه خرم آباد، از تمامی هم استانیها درخواست نمود ضمن استفاده از مواهب زیبای طبیعی استان از آسیب رساندن به محیط زیست خودداری نموده و به عنوان یک سفیر فرهنگی در حوزه محیط زیست ومنابع طبیعی با افرادی که اقدام به تخریب محیط زیست و منابع طبیعی می کنند برخورد ارشادی نمایند.

ایشان درپایان با اشاره به نقش فرهنگ سازی درحوزه های مختلف اجتماعی خصوصا در مباحث زیست محیطی از تمامی نمازگزاران خواست تا باتوجه به اصل پنجاهم قانون اساسی با فرهنگ سازی، در حفاظت از محیط زیست کوشا باشند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه