امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

اجرای مراسم کلنگ زنی پاسگاه محیط بانی گرین الشتر

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

عملیات کلنگ زنی و ساخت پاسگاه محیط بانی گرین الشتر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان؛ کلنگ ساخت پاسگاه محیط بانی گرین سلسله روز چهارشنبه با حضور امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، هادی چگنی رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان، مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فتحی مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و مسئولین شهرستانی در منطقه شکار و صید ممنوع گرین الشتر به زمین زده شد.

در این مراسم امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با تقدیر و تشکر از محیط زیست لرستان به خاطر اهتمام در ساخت پاسگاه های محیط بانی در سطح استان، احداث این پاسگاه ها را لازمه حفاظت موثر و مفید از زیستگاه ها و گونه های جانوری و گیاهی دانست.

ایشان با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست لازمه توسعه پایدار است عنوان نمود: بیشتر آسیب های امروزی جوامع از تضعیف و تخریب محیط زیست نشات می گیرد.

امیری با اشاره به اهمیت محیط زیست در دیدگاه ها و نظرات نماینده عالی دولت در استان لرستان بر لزوم ارائه طرح ارزیابی زیست محیطی در اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی تاکید نمودند. مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در مراسم کلنگ زنی پاسگاه محیط بانی گرین الشتر گفت: تاکنون در دولت تدبیر و امید موفق به ساخت و احداث و تکمیل 10 باب پاسگاه محیط بانی در سطح استان شده ایم که با این کار ضریب حفاظت از مناطق تحت مدیریت رشد بسیار بالایی داشته است.

فتحی بیرانوند بیان داشت: احداث این پاسگاه ها به منظور حفاظت بهتر و بیشتر از  زیستگاه ها و گونه های موجود در مناطق تحت مدیریت می باشد و امیدواریم با ساخت این تعداد پاسگاه گام مهمی در حفظ ذخایر زیستی و ژنتیکی استان برداریم.

مدیرکل محیط زیست لرستان در این مراسم از آغاز عملیات ساخت دو پاسگاه جدید دیگر در مناطق چهارشاخ نورآباد و بیشه دالان بروجرد در آینده ای نزدیک خبر داد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه