امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

نشست تخصصی راه های حفاظت از گونه های جانوری در خطر انقراض در لرستان

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

نشست تخصصی راه های حفاظت از گونه های جانوری در خطر انقراض استان لرستان با حضور مدیرکل و معاونت فنی اداره کل محیط زیست لرستان، اساتید دانشگاه، نماینده تشکل های مردم نهاد در محل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان،  مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و نبی اله قائدرحمت معاونت فنی این اداره کل در نشستی با حضور اساتید دانشگاه و نماینده تشکل های مردم نهاد در محل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، راه های حفاظت از گونه های جانوری در خطر انقراض استان را مورد بررسی و کنکاش قرار دادند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی حفاظت از گونه های جانوری در سطح استان گفت: تنوع اقلیمی ناشی از اختلاف ارتفاع در استان لرستان باعث ایجاد تنوع زیستی خوبی در این استان شده است.

مهندس فتحی بیرانوند گفت: سیاست اداره کل محیط زیست لرستان علاوه بر وظایف سازمانی در خصوص حفظ گونه های جانوری، ایجاد حساسیت زیست محیطی جهت حفظ این گونه ها در سطوح مختلف جامعه است.

 ایشان با عنوان اینکه 1700 گونه گیاهی و 358 گونه جانوری در استان لرستان وجود دارد، عنوان نمود این تعداد گونه در لرستان نشان از غنای این استان از لحاظ تنوع زیستی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: با ارتقاء سطح مناطق شکار و صید ممنوع در سطح استان ضمن حفاظت بیشتر از گونه های جانوری و گیاهی، مساحت مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست لرستان افزایش قابل توجهی می یابند.

نبی اله قائدرحمت معاونت فنی اداره کل محیط زیست لرستان گفت:  برنامه عمل سه گونه در استان اعم از خرس قهوه ای، سمندر لرستانی و غاز پیشانی سفید جهت حفاظت و حمایت هرچه بیشتر از این گونه ها تهیه و تصویب شده است.

 قائدرحمت بررسی وضعیت زیستگاه گونه های حساس و بومی در خطر انقراض را از برنامه های این اداره کل در راستای حفاظت از این گونه ها عنوان نمود.

دکتر غلامی استاد دانشگاه لرستان استفاده از پتانسیل دینی در حفظ گونه های جانوری، فرهنگ سازی استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد، پرورش و تکثیر ضابطه مند و تحقیقات علمی را از راهکارهای کمک به حفاظت و حراست از گونه های جانوری بالاخص گونه های در خطر انقراض عنوان نمود.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه