پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

نشست تخصصی اتاق فکر محیط زیست لرستان , دانشگاه لرستان

توسط محمدهادی رستمی (دیدگاه‌ها: 0)

یا ضامن آهو

نشست تخصصی اتاق فکر محیط زیست لرستان در دانشگاه لرستان برگزار شد

 

اتاق فکر محیط زیست استان با حضور ، مدیرکل دفتر سیاستگذاری فرهنگی-اجتماعی وزارت علوم،مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و سایر اعضاء گارگروه محیط زیست، آب و کشاورزی این اتاق فکر در ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان برگزار شد.

اتاق فکر استانی با هدف اولویت بندی مسائل کلیدی استان در حوزه محیط زیست با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی، بخش خصوصی و غیر دولتی، نخبگان علمی و دانشگاهی، سازمانهای مردم نهاد نشست تخصصی را با عنوان " شناسایی مسائل و چالشهای حوزه محیط زیست در استان لرستان و ارائه راهکارهای راهبردی" در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان برگزار نمود.  

 

مهندس فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در ابتدای این نشست ضمن بیان اهمیت محیط زیست و وضعیت آن در سطح جهانی و همچنین در کشور ایران به بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مساله محیط زیست بویژه ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست اشاره و همچنین جایگاه و اولویت موضوع محیط زیست در دولت تدبیر و امید را تببین نمودند.

ایشان با برشمردن ویژگی ها و پتانسیل های بارز و کم نظیر زیست محیطی استان بر اهمیت توجه جدی به این استان تاکید نمودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این نشست به مهمترین چالشهای پیش روی محیط زیست استان پرداختند و موضوعات مربوط به جنگل های زاگرس را بیان و عنوان کردند یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی کشور بحث جنگل های زاگرس است که باید مسئولین رده بالای کشور نگاه ویژه تر و جدی تری به بحران های این حوزه داشته باشند.

مهندس فتحی به موضوع آب نیز بعنوان یکی دیگر از چالشهای زیست محیطی این استان اشاره و خواستار بازنگری کلی در سیاست های مربوط به آب ، هدر رفت و بحث بهره وری در کشاروزی شدند.    

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان همچنین ضمن اشاره به بحث فرهنگسازی و ضرورت همگرایی و افزایی همه نهادهای دوولتی و غیر دولتی در اینخصوص گفت اگر مردم ضرورت حفاظت از محیط زیست را احساس نکنند و خود را مسئول حفاظت از آن ندانند دولت به تنهایی نمیتواند مشکلات را حل کند ازینرو باید با همکاری و تعامل و همگرایی همه نهادها برای نهادینه نمودن فرهنگ زیست محیطی در بین همه اقشار جامعه تلاش شود.

موضوعات مربوط به ریزگردها و پسماندها از دیگر موضوعاتی بودند که مدیرکل حفاظت محیط زیست در این نشست در خصوص آنها مطالبی را ارائه نمودند.

در ادامه این نشست نمایندگان دستگاههای اجرایی و ذیربط و همچنین نمایندگان سازمانهای مردم نهاد و همچنین نخبگان دانشگاهی نقطه نظرات و موضوعات خود را در خصوص چالش های زیست محیطی استان لرستان عنوان و در خصوص راهکارها و راهبردهای مواجهه با این چالشها پس از بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه