پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

نشست فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور و مدیر کل محیط زیست لرستان با فعالین زیست محیطی پلدختر برگزار شد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

نشست فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور و مدیر کل محیط زیست لرستان با انجمن ها و فعالین زیست محیطی شهرستان پلدختر روز سه شنبه 28 خرداد 98 در محل سالن جلسات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، نشست فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور و مدیر کل محیط زیست لرستان با انجمن ها و فعالین زیست محیطی شهرستان پلدختر به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی شهرستان خصوصاً  در ایام پس از وقوع سیل، در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این نشست، ابتدا فعالین زیست محیطی با ارائه گزارشی از وضعیت زیست محیطی شهرستان در ایام پس از وقوع سیل، مطالبات و خواسته های زیست محیطی خود را عنوان نمودند؛ سپس مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به وقوع سیل در شهرستان پلدختر گفت: تشکل های زیست محیطی با عشق به مردم و محیط زیست تمام توان خود را در راستای کمک رسانی و کاهش اثرات زیانبار ناشی از سیل در این شهرستان بکار گرفتند.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: تخریب زیر ساخت ها با عث بروز مشکلات فراوانی شده در سطح شهرستان شده و محیط زیست هم از این مشکلات بی نصیب نبوده است ولی امیدواریم با تلاش همه جانبه در رفع این مشکلات بکوشیم.

ایشان با اشاره به مشکلات ناشی از کم توجهی به محیط زیست و تخریب عرصه های طبیعی، بروز پدیده هایی مانند سیل را ناشی از این کم توجهی عنوان نمود و گفت: ادامه این روند قطعاً خسارات شدید تری را به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان  با تاکید بر رفع مشکلات زیست محیطی این شهرستان به خصوص در زمینه پسماند و فاضلاب انسانی، بیان داشت: از همه پتانسیل ها جهت رفع دغدغه های دوست داران محیط زیست شهرستان پلدختر استفاده می کنیم.

در ادامه این نشست فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اهمیت این برنامه ها و نشست ها گفت: طرح 80 میلیون محیط بان از این جلسات باید شروع شود.

سرهنگ محبت خانی اظهار داشت: باید برای حفظ محیط زیست و در راستای ترویج این فرهنگ چالش ‌های زیست محیطی را به فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: حضور طیف ‌های مختلف، دستگاه‌ های دولتی به ویژه نیروهای مسلح در مناطق سیل زده و کمک به آسیب دیدگان نشان از همدلی و اتحاد بی نظیر مردم ایران داشت.

محبت خانی عنوان نمود: انسان‌های سراسر دنیا در قالب تمام ادیان با سیل زدگان ابراز همدردی نمودند، اما نظام سلطه و در رأس آن آمریکا جلوی کمک‌ های مردمی به مردم سیل زده ایران در استان‌ های لرستان، خوزستان و گلستان را گرفت و ما تا کنون هیچ خیری از نظام استکباری ندیده ‌ایم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به طبیعت منحصر به فرد استان لرستان، بر حفظ این موهبت الهی و استفاده از این ظرفیت جهت رونق اقتصادی در قالب طرح های گردشگری مبتنی بر حفظ محیط زیست تاکید نمود.

در پایان این مراسم از فعالین زیست محیطی شهرستان پلدختر با اهدا لوح سپاس تجلیل شد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه