امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

به مناسبت هفته محیط زیست (15 الی 21 خرداد) مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در نشستی با اعضا هیئت مدیره خانه مطبوعات و خبرگزاری های استان شرکت نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به مناسبت هفته محیط زیست در نشستی با حضور اعضا هیئت مدیره خانه مطبوعات استان در محل خانه مطبوعات استان شرکت نمود و پاسخگوی سوالات آن ها در خصوص مباحث زیست محیطی بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این نشست ضمن گرامی داشت هفته محیط زیست و اشاره به شعار این هفته با عنوان "حذف آلودگی پلاستیک"، انتخاب این شعار را با توجه به معضلاتی که ظروف و کیسه های پلاستیکی برای محیط زیست به وجود آورده اند انتخابی هوشمندانه برشمرد.

فتحی بیرانوند در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان خواستار مشارکت همه اقشار جامعه در حفاظت و حراست از محیط زیست شد. وی با اشاره به نقش مهم و تاثیر گذار رسانه ها در تنویر افکار عمومی و فرهنگ سازی زیست محیطی خواستار توجه بیش از پیش صاحبان قلم و اندیشه در تبیین فرهنگ زیست محیطی در جامعه شد.

فتحی بیرانوند گفت: رسانه ها باید حساسیت جامعه را نسبت به مسائل زیست محیطی بالا برده و مسئولیت اجتماعی خود را در قبال حفاظت از محیط زیست به نحو احسن انجام دهند. ایشان فرمودند با توجه به اینکه اصحاب رسانه عموماٌ از اقشار تحصیلکرده و روشنفکر جامعه هستند نظرات، پیشنهادات و انتقادات آن ها در زمینه محیط زیست می تواند راه گشای بسیاری از معضلات درحوزه محیط زیست باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در پایان جلسه ضمن دریافت نظرات اعضای حاضر در نشست به سوالات و دغدغه های آن ها در خصوص مباحث و مسائل زیست محیطی استان پاسخ دادند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه