پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

پاکسازی غار تاریخی کلدر خرم آباد به مناسبت روز غار پاک

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

به مناسبت روز غار پاک، غار تاریخی کلدر خرم آباد واقع در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد با حضور پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از وجود زباله پاکسازی گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، به مناسبت روز غار پاک و با شعار "غار پاک، آب پاک، اکوسیستم پایدار" غار تاریخی کلدر خرم آباد با حضور کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و محیط بانان منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد از وجود زباله پاکساری گردید.

در این برنامه که به منظور  فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی در خصوص اهمیت غارها برگزار شد، امیری کارشناس مسئول اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در خصوص ارزش غارها گفت: غارها اکوتیپ های حساس، شکننده و ارزشمندی هستند که در طول هزاران و میلیون ها سال به وجود آمده اند و زوایای ناشناخته و پدیده های پر رمز و رازی دارند و این زیستگاه ها که در گذشته پناهگاه و سکونتگاه انسان بوده اند مامن و زیستگاه منحصر بفردی برای بازمانده برخی از گونه های جانوری در معرض انقراض یا کمیاب و با ارزش هستند.

وی با اشاره به تنوع و تعداد غارهای استان گفت: استان لرستان دارای غارهای شگفت انگیز و منحصر به فردی است که ارزش های متفاوت زیستی، زیبا شناختی، زمین شناسی و گردشگری دارند و کارکرد آن ها برای محیط زیست همانند دهلیزهای قلب است.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه