کاهش آلاینده ها و پسماند - آسمان آبی، زمین سبز ** هفته محیط زیست گرامی باد **

پایش زیست محیطی مناطق سیل زده لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از پایش زیست محیطی مناطق سیل زده در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از پایش زیست محیطی مناطق سیل زده استان توسط کارشناسان این اداره کل خبر داد و گفت: کارشناسان این اداره با رصد دقیق مناطق سیل زده نسبت به بررسی وضعیت زیست محیطی این مناطق اقدام می کنند.

مهرداد فتحی بیرانوند با اشاره به آسیب دیدن بسیاری از زیر ساخت های شهری و روستایی در مناطق سیل زده گفت: این امر باعث می شود مشکلات زیست محیطی در حوزه های مختلف خصوصا محیط زیست انسانی و شهری به وجود بیاید که این اداره کل با رایزنی ها و بررسی راهکارها در صدد کاهش این مشکلات می باشد.

وی مهمترین مشکلات زیست محیطی در این مناطق را عدم مدیریت پسماند و انتقال زباله ها و فراوانی ظروف یکبار مصرف و پسماندهای غذایی داخل و اطراف شهرها و نیز وجود گل و لای ناشی از سیلاب عنوان نمود و بیان داشت: جهت حفظ سلامت شهروندان باید این موارد در اسرع وقت ساماندهی گردد.

فتحی گفت با بازدید معاونت نظارت و پایش این اداره کل و کارشناسان این حوزه از تصفیه خانه شهر پلدختر خوشبختانه به سیستم تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان خساراتی جدی وارد نشده اما خسارات زیادی به شبکه جمع آوری فاضلاب این شهر وارد آمده که ضروری است نسبت به مرمت آن اقدام گردد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت از آنجایی که پس از بحران هایی نظیر سیل و زلزله، شیوع شیوع بیماری های میکروبی محتمل است شایسته است نسبت به رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشتی اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه