کاهش آلاینده ها و پسماند - آسمان آبی، زمین سبز ** هفته محیط زیست گرامی باد **

پایش منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به همراه روئسای ادارات ستادی ضمن گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد و بازدید از پاسگاه های محیط بانی، یک روز کاری را با محیط بانان این منطقه سپری نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، در راستای پایش دوره ای مناطق تحت مدیریت سازمان توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و نیز آشنایی با فعا لیت ها و مشکلات محیط بانان سختکوش، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به اتفاق روئسای ادارات ستادی این اداره کل، 25 فروردین 98 ضمن بازدید از منطقه حفاظت شده سفیدکوه و برگزاری نشست صمیمی با محیط بانان، به پایش و گشت و کنترل در منطقه پرداختند.

فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در خلال این برنامه ضمن ابراز رضایت از وضعیت حفاظت این منطقه از افزایش جمعیت حیات وحش شاخص این منطقه بر اساس آمار برداری سالیانه حیات وحش در این منطقه خبر داد.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه  تعداد محیط بانان با وسعت مناطق تحت مدیریت متناسب نیست؛ تلاش و کوشش فراوان محیط بانان علی رغم کمبود ها، مشکلات معیشتی و سختی کار را عامل حفظ گونه های جانوری و گیاهی این مناطق دانست. که نشان از تعهد، علاقمندی و انگیزه آنان برای حفاظت از طبیعت دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به تنوع زیستی بالای منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد از گونه های کل و بز و پلنگ ایرانی به عنوان گونه های شاخص این منطقه نام برد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه