امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در دانشگاه لرستان

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

جلسه پرسش و پاسخ با موضوع وضعیت محیط زیست استان با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان و جمعی از دانشجویان، اساتید و انجمن های محیط زیستی در محل  سالن کنفرانس دانشگاه لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان لرستان، در این جلسه که به همت کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی واحد استان لرستان و همکاری انجمن حیات وحش و محیط زیست دانشگاه لرستان و با حضور مهندس فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، ریاست دانشکده دامپزشکی دانشگاه لرستان، مدیر سازمان جهاد دانشگاهی شعبه لرستان، ریاست کمیسیون فرهنگی و زیست شهری شورای اسلامی شهر خرم آباد و جمعی از دانشجویان، اساتید، فعالین و انجمن های زیست محیط استان در محل سالن کنفرانس دانشگاه لرستان برگزار گردید، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان پاسخگوی سوالات و دغدغه های زیست محیطی دانشجویان استان بودند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و تشکر از برگزار گنندگان این جلسه گفت: دانشجو قشر مطالبه‌گر و باارزشی است که می‌تواند در بحث های  محیط زیست کمک زیادی بکند و باید از انگیزه ها و دانش آنها  به نحو احسن استفاده شود.

وی اظهار کرد: در گذشته به واسطه بی‌مهری‌ها و زیاده‌خواهی‌هایی که نسبت به محیط زیست شده با چالش‌هایی رو به رو شده‌ایم که زندگی ما را به مخاطره انداخته است و امروزه محیط زیست یک چالش و ضرورت در دنیا بوده که به بزرگترین دغدغه در سطح کره زمین تبدیل شده است و اعتقاد ما بر این است که مدیریت صحیح و اصولی این امر فقط با همت و تلاش همه اقشار جامعه اتفاق خواهد افتاد و در این میان انجام کارهای فرهنگی و بالا بردن حساسیت ها در خصوص مسائل زیست محیطی از مهمترین عوامل حفظ محیط زیست است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل های ویژه  استان گفت: لرستان 25 درصد تنوع زیستی کشور و همچنین حدود 20 درصد جنگل‌های زاگرس را به خود اختصاص داده و به لحاظ تنوع اقلیم کم‌نظیر بوده که باید با تمام توان و بسیج همه ظرفیت های جامعه از این سرمایه الهی پاسداری و حفاظت نماییم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن اشاره به مهمترین اقدامات این اداره کل در سالهای اخیر گفت: طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه حفاظت محیط زیست انجام شده که این امر به همت مشارکت مردم و دانشجویان بوده است که در تمامی جهات منشأ تحول هستند و اگر بخواهیم کار اصولی و زیربنایی در زمینه محیط زیست انجام دهیم باید فرهنگ زیست محیطی را در بین اقشار جامعه نهادینه کنیم.

 در ادامه این جلسه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان پاسخگوی سوالات، مطالبات و دغدغه های دانشجویان ،اساتید،  فعالین انجمن های زیست محیطی در خصوص مسائل مربوط به وضعیت محیط زیست استان بویژه در زمینه ساماندهی پسماندهی پزشکی، تفکیک و بازیافت زباله، وضعیت مناطق حفاظت شده، حیات وحش استان و ... بودند.

 لازم به ذکر است در حاشیه این نشست از زین العابدین سپهوند محیط بان فداکار استان نیز بخاظر فداکاری و از خودگذشتگی در کمک رسانی و نجات محیط بان همکار خود در حین ماموریت در منطقه شکار و صید ممنوع گرین الشتر تقدیر گردید.

 

در پایان برنامه نیز بیانیه زیست محیطی دانشگاهیان توسط دانشجویان امضا و قرائت شد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه