پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏ افزاید و گناهان را پاك مى‏ كند و آن ماه بركت است.

برگزاری جلسه کارگروه آلودگی هوا در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

به منظور اجرای قانون هوای پاک و بررسی راهکارهای کاهش آلودگی هوا، جلسه کارگروه آلودگی هوای استان لرستان در تاریخ 12 اسفند 1397 به ریاست معاونت امور عمرانی استانداری تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست لرستان: جلسه کارگروه آلودگی هوای لرستان به منظور اجرای قانون هوای پاک و تعیین وظایف دستگاه های ذیربط و انجام اقدامات عملی در این خصوص در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور اعضاء کارگروه برگزار شد، مهرداد فتحی مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن ارائه گزارشی از نحوه تصویب و ابلاغ قانون هوای پاک بر ضرورت اجرای آن تاکید نمود.

فتحی بیرانوند با اشاره به اهمیت و تاکید دولت بر اجرایی شدن قانون هوای پاک گفت: بر اساس این قانون مسئولیت نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست می باشد و این اداره کل بر همین اساس نسبت به نظارت بر اجرای این قانون توسط همه دستگاه ها اقدام خواهد نمود.

ایشان با اشاره به قانون هوای پاک و نقش محوری که برای صدا و سیما در آن تعیین شده است گفت: صدا و سیما با فرهنگ سازی و ساخت برنامه های آموزشی می تواند نقش مهمی در رفع مشکلات آلودگی هوا ایجاد کند.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به تاثیر پذیری استان لرستان از کانون های گرد و غبار غرب و جنوب کشور خواستار تخصیص اعتبار ویژه مبارزه با ریزگردها به استان لرستان شد.

مرادپور با بیان اینکه اجرای قانون هوای پاک یک الزام است گفت: عدم اجرای قوانین در این زمینه باعث می شود در آینده نه چندان دور با مشکلات جدی آلودگی هوا مواجه شویم. ایشان با اشاره به عرضه سوخت یورو 4 در 11 جایگاه در سطح استان را اقدامی خوب در راستای کاهش آلودگی هوا دانست.

در پایان این جلسه با بررسی مواد آئین نامه، وظایف دستگاه ها تفکیک و جهت اجرا به آن ها ابلاغ شد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه