پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان رومشکان برگزار شد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان رومشکان به منظور بررسی مشکلات موجود در زمینه پسماند، با حضور تمامی اعضا در تاریخ 17 تیر 98 در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان رومشکان به منظور بررسی مشکلات موجود در زمینه پسماند، به ریاست طرهانی معاون فرماندار و با حضور سرکارخانم برنا معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، کارشناسان این اداره کل، مدیران شهرستان و دهیاران روستاها با هدف اتخاذ و تدابیر لازم به منظور ساماندهی و دفع اصولی زباله ها  و مدیریت پسماند در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه طرهانی معاون فرماندار و رییس کارگروه پسماند شهرستان ضمن تاکید بر لزوم همکاری بخشداری ها و شهرداری در خصوص اجرای طرح های مراقبتی و برخورد قاطع و قانونی با متخلفان خواستار رعایت مسایل زیست محیطی و شناسایی عوامل آلوده کننده و تهیه و ارایه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت جهت ساماندهی و مدیریت سایت اصلی دفن زباله، کانال فاضلاب خروجی و جمع آوری دپوهای موقت سطح شهر و نخاله های ساختمانی در ورودی شهر گردید.

برنا معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست با بیان اینکه استناد به قوانین زیست محیطی یکی از ابزارهایی که مسولیت دستگاه های اجرایی در بحث مدیریت پسماند را مشخص می کند تصریح کرد: رعایت قوانین پسماند از سوی ادارات مرتبط و مجری، اثرات زیان بار زباله ها را کم کرده و از آلودگی محیط زیست جلوگیری می کند.

برنا ضمن بازدید از کانال فاضلاب خروجی سطح شهر، سایت اصلی دفن زباله و بررسی نخاله های ساختمانی در ورودی شهر، یکی از مهمترین مسایل و مشکلات حوزه پسماند در شهر رومشکان را بحث سایت اصلی دفن زباله این شهر عنوان نمود و گفت: اجرای طرح مطالعاتی جهت بهبود و ساماندهی سایت اصلی دفن زباله در این شهر در دستور کار قرار دارد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه