امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

کشف و ضبط تعداد ۱۸ قطعه پرنده وحشی زنده گیری شده در ازنا

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا از  کشف و ضبط تعداد ۱۸ قطعه پرنده وحشی زنده گیری شده در این شهرستان خبر داد.

منصور درویشی گفت: در پی گزارش همیاران محیط زیست، مبنی بر نگهداری تعداد قابل توجهی از پرندگان وحشی زنده گیری شده در منزل یکی از شهروندان، با هماهنگی صورت گرفته با دادستان شهرستان، مأمورین یگان حفاظت این اداره با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان ازنا به درب منزل فرد متخلف مراجعه و از محل سکونت ایشان، 1 رشته تور دام زنده گیری پرنده، ۴ قطعه طرقه، ۱۳ قطعه سهره طلایی، ۱ قطعه بلبل خرما و تعداد ۱۶ عدد قفس نگهداری پرندگان کشف و ضبط نمودند.

درویشی ضمن تقدیر از تلاش محیط بانان و همکاری پلیس در کشف این تخلف گفت: پرونده این متخلف پس از اخذ بازجویی مقدماتی و تکمیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع، و پرندگان وحشی کشف شده چنانچه شرایط مساعد جهت  بازگشت به طبیعت را داشته باشند در اولین فرصت ممکن در زیستگاه خود رها سازی خواهند شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان از تمامی دوست داران محیط زیست خواست: هرگونه تخلف در حوزه محیط زیست را به سامانه ارتباطی ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه