امام علی علیه السلام فرمودند: نگاه کردن به سبزه، موجب شادابی است.

نشست نمایندگان شورا ها در پناهگاه حیات وحش ازنا

توسط محمدهادی رستمی (دیدگاه‌ها: 0)

یا ضامن آهو

نشست نمایندگان شورا ها در پناهگاه حیات وحش ازنا

مهندس خسرو بهلولی مسئول پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا در جمع نمایندگان شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای حاشیه و داخل پناهگاه حیات وحش سفید کوه اصلی ترین راه حفاظت از محیط زیست در این منطقه را مشارکت پویای جوامع محلی در مدیریت پناهگاه حیات وحش دانست.

در نشست شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای داخل و حاشیه پناهگاه حیات وحش سفید کوه که با موضوع بررسی نقش جوامع محلی در مدیریت حفاظت از پناهگاه حیات وحش با همکاری اداره پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا و بخشداری مرکزی و حضور اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران این منطقه در فرمانداری ازنا برگزار شد خسرو بهلولی مسئول پناهگاه ضمن تبیین نقش جوامع محلی به عنوان اصلی ترین عامل در موفقیت مدیریت حفاظت پناهگاه از حضار جلسه درخواست نمود که مسائل و مشکلات و راهکارهایی را که برای رفع این مشکلات در نظر دارند عنوان نمایند.

بهلولی از اعضاء جلسه درخواست نمود در مدیریت پناهگاه حضور فعال داشته و به عنوان نمایندگان جوامع محلی نقش نظارتی خود را به بهترین نحو در این حوزه اجرا نمایند.

مهندس بهلولی برگزاری کارگاههای آموزشی را راهی موثر در افزایش آگاهی های جوامع محلی در حفاظت از محیط زیست دانست و ابراز امیدواری کرد با همت جمعی تا آنجا که امکان پذیر است سطح حفاظت از پناهگاه افزایش یابد.

بهلولی قانون را بهترین ملاک عمل در حرکت درست به منظور رسیدن به هدف دانسته و ابراز امیدواری کرد با همکاری نزدیک بین مردم محلی و ادارات مرتبط با این بخش گامهایی موثر در این زمینه برداشته شود.

نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی و دهیاران حاضر در جلسه مهمترین مشکلات موجود پناهگاه را عشایر و دامداران غیر مجاز در فصل کوچ، افزایش جمعیت گراز به عنوان آفت مزارع و باغات و آموزش پایین جوامع محلی و آگاه نبودن ایشان به قوانین در این خصوص عنوان نمودند

بازگشت

افزودن یک دیدگاه