پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏ افزاید و گناهان را پاك مى‏ كند و آن ماه بركت است.

برگزاری جلسه کمیته انس با طبیعت در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

در راستای اجرای برنامه های ستاد خدمات سفر استان لرستان، جلسه کمیته انس با طبیعت، روز سه شنبه 7 اسفند 97 در  محل سالن جلسات اداره کل محیط زیست لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، به منظور اجرایی نمودن مصوبات ستاد خدمات سفر استان لرستان جلسه کمیته انس با طبیعت با حضور اعضاء در سالن جلسات اداره کل  حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد.

در این جلسه مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط ریست لرستان ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) بر حضور فعال تمامی دستگاههای ذیربط در برنامه های روز انس با طبیعت تاکید نمود.

فتحی بیرانوند گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر ورود گردشگران به استان بیشتر شده و این امر وظیفه ما را در انجام خدمات رسانی و فرهنگ سازی و نیز حفاظت از عرصه های طبیعی و ملی بیشتر می کند.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی در ایام نوروز خصوصاٌ در روز انس با طبیعت گفت: با فرهنگ سازی در مباحث زیست محیطی، بسیاری از مشکلات ما در حوزه اجراء رفع خواهد شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به کمبود امکانات در ادارات محیط زیست و منابع طبیعی و نیز گستردگی وظایف آنها خواستار استفاده از تمام ظرفیتهای دولتی و مردمی در جهت بهتر برگزار نمودن مراسمات روز انس با طبیعت شد.

در پایان جلسه پس از  بحث و بررسی،  وظایف دستگاههای مختلف  مشخص شد. و مقرر گردید اقداماتی نظیر توزیع کیسه های پلاستیکی حمل زباله، جمع آوری سبزه ها، تعیین مکان مناسب برای رها سازی ماهیان قرمز، پاکسازی مناطق طبیعی از زباله بعد از ایام تعطیلات، گشت و کنترل و حضور نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی در مناطق جهت ارائه آموزشهای ترویجی در راستای فرهنگ سازی محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین  برخورد با تخلفات احتمالی در روز انس با طبیعت انجام گیرد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه