پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

به مناسبت هفته محیط زیست نشست کمیسیون فرهنگی و زیست شهری خرم آباد برگزار شد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

به مناسبت هفته محیط زیست نشست کمیسیون فرهنگی و زیست شهری خرم آباد با حضور مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، شهردار و اعضای شورای شهر خرم آباد، ریاست جهاد دانشگاهی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و فعالین اجتماعی و با تلاش و همت کانون همیاران محیط زیست جهاد دانشگاهی در تاریخ 20 خرداد 1398 در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان: به مناسبت هفته محیط زیست نشست کمیسیون فرهنگی و زیست شهری خرم آباد با حضور مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، شهردار و اعضای شورای شهر خرم آباد، ریاست جهاد دانشگاهی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و فعالین اجتماعی و با تلاش و همت کانون همیاران محیط زیست جهاد دانشگاهی در جهت بررسی مسائل و مشکلات زیست محیطی خصوصا در حوزه های شهری برگزار شد.

در این نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با تبریک هفته محیط زیست به تبیین شعار این هفته با عنوان " کاهش آلاینده ها و پسماند؛ آسمان آبی، زمین سبز " پرداخت و عملیاتی نمودن این شعار را گام مهمی در بهبود و کیفیت زندگی جامعه دانست.

فتحی بیرانوند گفت: بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی موضوع محیط زیست یک موضوع همگانی است و باید تمام قشرها در جهت صیانت از این موهبت الهی کوشا باشند. ایشان وجود پدیده هایی مانند ریزگردها و سیل را از نامهربانی بشریت به طبیعت دانست و عنوان داشت: اگر رفتار بشر در قبال حفاظت از محیط زیست تغییر نکند باید منتظر عواقب وخیم تری باشیم.

ایشان با اظهار خرسندی از حضور در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه گفت: مطالبه گری قشر دانشگاهی در خصوص مسائل زیست محیطی گامی موثر در خصوص بهبود کیفیت شاخص های زیست محیطی و ترویج فرهنگ زیست محیطی است.

در ادامه جلسه و پس از مطرح شدن موضوعات زیست میحطی در حوزه های مختلف خصوصا حوزه های مرتبط با شهرداری توسط دانشجویان و پاسخگویی مسئولان به مسائل مطرح شده، خانم مهدی آقایی مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز رضایتمندی از تشکیل این نشست و حضور در جمع دانشجویان گفت خوشبختانه مباحث محیط زیست از یک مسأله علمی صرف به یک مسأله اجتماعی تبدیل شده و این امر تاثیرات مثبتی در حفاظت از آن دارد.

ایشان با اشاره رابطه نزدیک بین تخریب محیط زیست و پیامدهای اجتماعی گفت: بیشتر پیامدهای منفی اجتماعی و بحران های امروزه جوامع از تخریب محیط زیست و منابع طبیعی نشأت می گیرد.

خانم مهدی آقایی بیان داشت: کنشگر واقعی محیط زیست باید در وهله اول یک شهروند اکولوژیک باشد و به مسأله محیط زیست به عنوان یک موضوع جهانی نگاه کند.

وی گفت مطالبه گری کنشگران محیط زیست ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر کمک می کند.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اهمیت انتقاد و مطالبه گری در بهبود کارها گفت: باید در پی انتقادها، راهکارهای مناسب ارائه دهیم تا نتیجه مطلوب تری حاصل شود.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه