پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏ افزاید و گناهان را پاك مى‏ كند و آن ماه بركت است.

دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز گراز وحشی در کوهدشت

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست شهرستان کوهدشت از دستگیری متخلفین شکار غیرمجاز یک راس گراز وحشی و کشف و ضبط یک قبضه اسلحه و 19 عدد فشنگ از آن ها خبر داد.

 حمید طولابی گفت: با توجه به گزارشات مردمی مبنی بر ورود گروهی از شکارچیان غیرمجاز گراز وحشی به یکی از مناطق زیستگاهی شهرستان، یگان حفاظت محیط ‌زیست اين اداره با همکاری  نیروی انتظامی به منطقه عزیمت نموده و پس از بررسی مدارک و مستندات مشخص گردید که این گروه که متشکل از شش نفر بودند  دارای یک پروانه شکار گراز می باشند، در حالیکه  اقدام به شکار 2 راس گراز وحشی نموده بودند.

طولابی افزود: با توجه به بند ب ماده 10 قانون شکار و صید که عنوان می دارد شكار و صيد بيش‌ از ميزان‌ مندرج‌ در پروانه‌ و يا خلاف‌ مقررات‌ و خارج‌ از محلهاي‌ مندرج‌ در پروانه‌ جرم است عمل ارتکابی این افراد جرم تشخیص داده شد؛ لذا پس از اخذ جرایم زیست محیطی و بازجویی مقدماتی پرونده این متخلفین جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع، که با نظر قاضی محترم پرونده متخلفین بازداشت گردیدند.

 رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان کوهدشت بیان داشت: وسایل شکار این متخلفین که عبارتند از یک قبضه اسلحه برنو،  19 عدد فشنگ و یک دستگاه خودرو سایپا؛ طبق ماده 14 قانون شکار و صید به صورت امانی تا پایان دادرسی زیر نظر این اداره نگهداری می شوند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه