پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

آغاز سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی در تالابهای پلدختر

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر از آغاز سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی در تالابهای این شهرستان خبر داد.

علی الشتری نژاد گفت: همزمان با برنامه های جهانی و کشوری، سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی هر ساله از 10 دی ماه لغایت 8 بهمن در زیستگاه های محل تجمع این پرندگان انجام می شود.

وی افزود: شهرستان پلدختر به دلیل آب و هوای مناسب در این فصل و همچنین داشتن زیستگاه های مطلوب از جمله تالابها، آبگیرها و رودخانه ها، یکی از مهمترین کریدورهای مهاجرت پرندگان بوده و تالابهای پلدختر را زیستگاههای مناسبی جهت زمستان گذرانی پرندگان آبزی و کنار آبزی دانست.

وی اظهار داشت: سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی توسط کارشناسان و متخصصین پرنده شناسی و با استفاده از دوربین چشمی، تلسکوپ انجام می شود و بیشترین جمعیت پرندگان را خانواده اردک ها شامل؛ اردک سرسبز، اردک ارده ای، خوتکا، چوپ پا، کشیم، چنگر و حواصیل عنوان نمود.

الشتری نژاد گفت: مناطق تحت مدیریت در این شهرستان بخصوص اکوسیستم های آبی و تالابها به صورت مستمر مورد پایش قرار گرفته و هر گونه شکار در این مناطق ممنوع و با متخلفین طبق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر  از  دوست داران محیط زیست خواست هر گونه تخلف زیست محیطی را به نزدیکترین اداره محیط زیست یا به سامانه 1540 اطلاع دهند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه