پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

آموزش زیست محیطی دانش آموزان جوامع محلی عشایری در پلدختر

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر از برگزاری کلاسهای آموزشی برای جوامع محلی عشایری و دانش آموزان این مناطق خبر داد.

علی الشتری نژاد گفت: با همکاری  اداره حفاظت محیط زیست، انجمن کوهنوردی و کانون اجتماعی هموند  شهرستان پلدختر و با حضور در مناطق کوهستانی و صعب العبور، کارگاه و کلاسهای آموزشی زیست محیطی برای جوامع محلی عشایری و دانش آموزان این مناطق برگزار شد.

 الشتری نژاد گفت: در این کارگاهها که با حضور جوامع محلی و  دانش آموزان این مناطق برگزار شد مطالبی در خصوص مسائل و مشکلات ناشی از بی توجهی به محیط زیست و تخریب آن،  لزوم مشارکت در حفاظت از محیط زیست، فواید جنگل ها و مراتع ، خود داری از قطع درخت و بوته‌کنی و از بین بردن پوشش گیاهی حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش و مقابله با جاری شدن سیل، اهمیت حیات وحش و عدم شکار غیرمجاز و تعارضات انسان و حیات وحش،  توسط کارشناسان محیط زیست و انجمن کوهنوردی بیان گردید.

 وی هدف از اجرای این طرح آموزشی را افزایش و ارتقای سطح آگاهی زیست محیطی ساکنان این مناطق عنوان نمود و گفت:  مشارکت این قشر عظیم جامعه در صیانت و نگهداری از محیط زیست طبیعی با توجه به نحوه زندگی و محل اسکان آنها می تواند نقش بسزایی در حفاظت موثر از محیط زیست داشته باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر گفت: جهت تشویق دانش آموزان و نیز جلب مشارکت آنها در حفاظت از محیط زیست، پس از پایان کلاسهای آموزشی بسته های نوشت افزار به آنها اهداء گردید.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه