پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

اجرای برنامه های موج آفرین و جریان ساز فرهنگی و زیست محیطی در ایام محرم

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

ادارات حفاظت محیط زیست در سطح شهرستان های استان لرستان با همکاری فعالان و انجمن های زیست محیطی اقدامات فرهنگی و محیط زیستی ویژه ای را در ایام محرم و روز عاشورا اجرا نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان لرستان: ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های استان با همکاری تشکل های مردم نهاد در ایام محرم و عاشورا اقدامات ویژه زیست محیطی در سطح استان انجام دادند.

این اقدامات در راستای ترویج فرهنگ زیست محیطی و کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و پاکیزکی محیط شهری وبا حضور شخصیتهای مختلف در شهرهای استان انجام شد.  

سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست به همراه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و جمعی از فعالین و انجمن های زیست محیطی شهرستان خرم آباد در روز عاشورا در یک مراسم نمادین و همراه با پویش مسیر پاک تا کربلا، اقدام به پاکسازی معابر سطح شهر از زباله های پلاستیکی نمودندکه این حرکت موجی از دوست داران محیط زیست را جهت جمع آوری زباله ها و پاکسازی سطح شهر ایجاد و تعداد زیادی از مردم سطح شهر را با خود همراه نمود.

در کوهدشت و الشتر دوست داران محیط زیست اقدام به پاکسازی زباله ها و ظروف یکبار مصرف در پایان سینه زنی روز عاشورا نمودند.

در نورآباد دوست داران محیط زیست ضمن پاکسازی خیابان های سطح شهر جهت ترویج فرهنگ کاشت گل و گیاه اقدام به توزیع 2000 اصله نهال گل محمدی به عزاداران حسینی شدند؛ ودر رومشکان دوست داران محیط زیست پس از پایان مراسمات شام عاشورا اقدام به جمع آوری ظروف یکبار مصرف استفاده شده در سطح شهر چغابل نمودند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه