امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از پناهگاه حیات وحش سفید کوه سفید کوه ازنا

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان  به همراه تعدادی از روئسای ادارات ستادی از پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان به همراه تعدادی از روئسای ادارات ستادی این اداره کل از پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا بازدید نموده و ضمن بررسی وضعیت حفاظتی این منطقه، نحوه ساخت و آبرسانی به آبشخورهای این پناهگاه را مورد بررسی قرار دادند.

فتحی بیرانوند در این بازدید ضمن ابراز رضایت از روند ساخت و نگهداری و آبرسانی به  آبشخورهای پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا، وجود این آبشخورها را جهت حفظ و افزایش جمعیت حیات وحش و ایجاد شرایط زیستگاهی مناسب برای آنها به خصوص در فصول گرم سال لازم و ضروری دانست.

ایشان با اشاره به اهمیت بالای پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا بعنوان اصلی ترین زیستگاه قوچ و میش در استان لرستان،ساخت و مرمت 10چشمه  آبشخور را از جمله اقدامات مناسب جهت حفاظت از حیات وحش این منطقه عنوان نمود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با ابراز رضایت از جمعیت حیات وحش در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا گفت:برنامه هایی از قبیل افزایش تعداد نیروی محیطبان، تلاش برای نصب سیستم پایش آنلاین و ایجاد پاسگاههای سیار در سطح منطق جهت افزایش ضریب حفاظت پناهگاه در دست اجرا می باشد که امیدواریم با اجرای این برنامه ها ضمن بالا بردن ضریب حفاظتی، شاهد افزایش بیشتر جمعیت حیات وحش در این منطقه باشیم.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه