پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برگزاری جلسه شورای شهر خرم آباد با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

بیست و یکمین جلسه شورای شهر خرم آباد با دستور کار بررسی مسائل زیست محیطی شهر خرم آباد با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان، اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه در تاریخ 16 آبان 1400 در ساختمان شورای اسلامی شهر خرم آباد برگزار شد.

فتحی بیرانوند در این جلسه مشترک گفت: موضوع محیط زیست یکی از چالش های امروزه جهان است و مشکلات زیست محیطی امروز حاصل زیاده خواهی ها و بی مهری های بشر در گذشته نسبت به موضوع محیط زیست است.

وی گفت: موضوع محیط زیست تنها مربوط به سازمان حفاظت محیط زیست نیست و بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی همه ما وظیفه داریم که به محیط زیست نگاه ویژه داشته باشیم و به صراحت گفته شده است که محیط زیست مربوط به این نسل و نسل های آینده است و همه ما در برابر این موضوع مسئولیت داریم.

مهرداد فحتی بیرانوند با اشاره به اینکه دو سوم کشور ما را کویر تشکیل داده است و تنها یک سوم آن مراتع جنگلی و کوهستانی زاگرس و البرز است بیان داشت: همین یک سوم نیز با مشکل مواجه است و از ۶ میلیون هکتار جنگل های زاگرس بیش از ۱ میلیون ۲۰۰ هزار هکتار با خشکیدگی و زوال مواجه است که متأسفانه از این مقدار ۶۰۰ هزار هکتار آن در استان لرستان است و این یک هشدار جدی جهت مراقبت از محیط زیست است.

فتحی بیرانوند با اشاره به وضعیت محیط زیست شهری در خرم آباد بیان داشت: شهر خرم آباد علیرغم  پتانسیل های که از لحاظ اقلیمی و شرایط جغرافیایی دارد متأسفانه به خاطر کم توجهی به مسائل زیست محیطی و بهداشتی در حوزه شهری نتوانسته از این پتانسیل به نحو احسن استفاده نماید.

مدیرکل‌ حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به موضوع زباله ها که دغدغه اعضای شورای شهر خرم آباد بود، بیان کرد: موضوع زباله یک چاقوی دو لبه است که یک‌ سمت سبب آلودگی و از سوی دیگر به طلای کثیف معروف است و میتواند به عنوان یک سرمایه جهت بالا بردن اقتصاد شهر مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: متأسفانه به خاطر عدم توجه به موضوعات مربوط به زباله مانند بحث تفکیک زباله از مبدا و انتقال و دفن اصولی زباله، این موضوع به یک چالش و معضل زیست محیطی تبدیل شده که سلامت مردم را به مخاطره انداخته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر بر اساس برنامه پنجم موظف به تفکیک زباله از مبدا هستند افزود: در لرستان شهرهای خرم آباد و بروجرد شامل این قانون می شوند که متأسفانه در این موضوع اقدام خاصی صورت نگرفته است.

فتحی بیرانوند گفت: ساماندهی و بی خطر سازی پسماندهای پزشکی در سطح شهر خرم آباد به خوبی انجام می شود و با محدود مراکزی که قوانین پسماند در این حوزه را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهد شد.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه