پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برگزاری دوره آموزشی طاعون نشخوارکنندگان کوچک در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره آموزش وپژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از برگزاری یک دوره کلاس آموزشی طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr) و آنفولانزاری پرندگان در استان لرستان خبر داد.

فرج الله ذوالفقاری گفت: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان و انتقال آن از طریق کشورهای همسایه و نیز دامهای آلوده و پرندگان مهاجر و همچنین بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در کشور، یک دوره کلاس آموزشی  با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و دامپزشکی استان لرستان جهت آگاهی بیشتر همکاران و محیط بانان در استان برگزار گردید.

وی گفت: این دوره آموزشی در تاریخ 1400/8/23 لغایت 1400/8/24 با حضورروسای ادارات، کارشناسان و محیط بانان ادارات کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

 ذوالفقاری گفت: در این دوره آموزشی دو روزه در خصوص چگونگی شناخت بیماری های طاعون نشخوارکنندگان و آنفولانزای فوق حاد پرندگان و روش‌های پیشگیری و انتقال آن در بین دامهای اهلی و حیات وحش و همچنین نحوه جلوگیری از شیوع  این بیماری‌های مطالب مفیدی ارایه شد.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه