پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برگزاری محفل «قرآن و طبیعت» در خرم آباد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

محفل انس با قرآن با موضوع قرآن و طبیعت با حضور مدیر کل و پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان درتاریخ 23 اسفند همزمان با نماز مغرب و عشاء در مسجد آیت اله مدنی خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، محفل نورانی انس با قرآن با عنوان « قرآن و طبیعت» با حضور مدیر کل و پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان،قاریان ممتاز کشوری و جمعی از نمازگزاران در مسجد آیت اله مدنی خرم آباد برگزار شد. 

در این محفل بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، آیاتی از کلام الله مجید که در آنها به مسأله منابع طبیعی و محیط زیست اشاره شده توسط قاریان قرائت گردید.

در ادامه مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان به صورت مختصر مطالبی را در خصوص نقش آموزه های دینی در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی عنوان نمود.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: در قرآن و احادیث دینی دستورات زیادی در خصوص حفظ منابع طبیعی و محیط زیست وجود دارد که عمل کردن به این موارد ما را در صیانت بیشتر و بهتر از این موهبت های خدادادی کمک می کند.

فتحی  با اشاره به آیه 61 سوره هود گفت: خداوند انسان را مأمور آباد کردن زمین نموده است و هر اقدامی که باعث آبادانی زمین شود اطاعت امر خالق هستی محسوب می شود وهر اقدامی که موجب خسارت به زمین و زیستمندان آن شود سرپیچی از امر خداوند است و موجب عقوبت خواهد شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به مخاطرات و مشکلات زیست محیطی اظهار داشت: حل مشکلات زیست محیطی عزمی همگانی می طلبد که مساجد و نیروهای مذهبی و دینی می توانند با فرهنگ سازی در این زمینه نقش اساسی داشته باشند.

 فتحی بیرانوند با عنوان اینکه توصیه به حفاظت از محیط زیست مصداق امر به معروف است خواستار استفاده از ظرفیتهای دینی و مذهبی جهت حفاظت از محیط زیست و تقبیح تخریب محیط زیست و منابع طبیعی توسط روحانیون شد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات در حوزه محیط زیست ناشی از پایین بودن سطح آگاهی زیست محیطی است؛عنوان نمود: ائمه جمعه و جماعات  با استفاده از نفوذ معنوی و جایگاه اجتماعی خود و نیز ذکر منابع دینی در خصوص حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست می توانند کمکهای شایانی به فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست داشته باشند.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه